Legyünk őszinték: a legtöbb embert foglalkoztatja a trónolás témája – teljesen érthető módon. Bár még mindig tabunak számít róla beszélni, valójában az életünk egyik leghétköznapibb működéséről van szó – csak éppen ritkán kerül szóba. Nem csoda, ha sokunkban felmerül a kérdés: mi számít egyáltalán normálisnak?
Persze meg lehet kérdezni néhány közeli barátot, náluk milyen gyakori a dolog, hogy legyen valami viszonyítási alapunk. De ha inkább a számokra és a tudományos adatokra hagyatkoznál, van egy jó hír: a kutatók már megvizsgálták ezt a kérdést.
Egy, a Cell Reports Medicine című tudományos folyóiratban megjelent kutatás azt vizsgálta, milyen gyakran ürít székletet az ember, és ez mit árul el az általános egészségi állapotáról. Az eredmények meglepően érdekesek. Olvass még a témában
A férfi, aki kigyógyult a depresszióból és segített létrehozni egy mentális egészségügyi alkalmazást
Ha ezeket a furcsa tüneteket tapasztalod, gond lehet a pajzsmirigyeddel
Színes őszi személyiségteszt: mit árul el rólad a kedvenc árnyalatod?
A gyász csendes társbérlője: jó helyen vannak otthon a hamvak?
A kutatás szerint ez lehet az „ideális” gyakoriság
A kutatók 1425 ember adatait elemezték, akik korábban részt vettek az Arivale Scientific Wellness program nevű egészségprogramban. A program személyre szabott életmódtanácsokat adott genetikai, vér-, nyál- és bélflóra-vizsgálatok alapján.
A résztvevők arról is beszámoltak, milyen gyakran van székletük egy nap. Amikor a kutatók elemezték az adatokat, egy érdekes mintázat rajzolódott ki: azok számoltak be a legjobb általános egészségi állapotról, akik naponta egyszer vagy kétszer ürítettek székletet.
Akik ennél ritkábban, vagy éppen sokkal gyakrabban jártak vécére, náluk nagyobb eséllyel találtak bizonyos egészségügyi kockázatokat.







