Másság, gyerekszemmel – Hogyan érdemes beszélni róla?

Másság, gyerekszemmel – Hogyan érdemes beszélni róla?

Címlap / Életmód / Család / Másság, gyerekszemmel – Hogyan érdemes beszélni róla? / 2. oldal

Június hónap volt az LMBTQ büszkeség hónapja, és nem, ez nem jelenti azt, hogy egy közösség tagjai jobbnak hirdetik magukat másoknál, csupán azt, hogy a meleg, biszexuális, transz és queer emberek is szeretnének ugyanolyan emelt fővel járni, mint bárki más. Tökéletes tehát az alkalom, hogy a gyerekkel beszélgess a témáról!

Körülbelül 8 éves kor körül dr. Kaeser szerint érdemes beszélni a transzgenderizmusról is – ekkor jó elmondani a gyereknek, hogy az emberek nagyon sokfélék, és mint ahogy rengeteg bőrszínű, vallású, testalkatú ember van, úgy vannak olyan lányok és nők, akik fiúként vagy férfiként, és vannak olyan fiúk és férfiak, akik lányként vagy nőként élik az életüket.

A szakértő szerint ezek a – látszólag nem is különösebben bonyolult – beszélgetések segítenek abban, hogy 10 éves korra egy egészséges énkép alakuljon ki a gyerekben, és a későbbiekben is képes legyen nyíltan beszélni a szüleivel, ha kérdése vagy kétsége van a saját szexualitásával kapcsolatban.

Jobb későn, mint soha

A szakember azt is elmondta, hogy ha eddig halogattad is a témát, érdemes szóba hozni, hiszen ez is fontos része annak, hogy elfogadó, toleráns és magabiztos felnőttet nevelj. Nem szabad elfelejteni, hogy a világban minden nap zaklatnak, bántalmaznak vagy akár gyilkolnak meg embereket, csak azért, mert nem heteroszexuálisak. Ha őszintén beszélsz a gyerekkel, és a gyűlölet helyett a toleranciára és elfogadásra tanítod, a lehető legtöbbet teszed egy boldogabb világért, amiben mindenki szabadon szerethet.

VIDEO Így viseled az egyedüllétet, csillagjegyed szerint

Kövesd a Bien.hu cikkeit a Google Hírek-ben is!

Oldalak: 1 2

»