A gyógyfürdő és a gyógyvizek fogyasztásának csodáit már sok ember megtapasztalta. Tudtad, hogy a hévíz is gyógyvíz? Hogyan gyógyítanak a gyógyvizek, és melyik mire való? Ennek jártunk utána.
A gyógyvíz olyan természetes ásványvíz, amely bizonyítottan gyógyító hatású. A külsőleg használható gyógyvíz a kőzetekben levő ásványi anyagok kioldása során keletkezik, és oldott ásványianyag-tartalma, kémiai jellege nem károsítja az egészséget.Belsőleg alkalmazható változatai ivásra vagy inhalálásra alkalmasak, és szintén gyógyhatásúak.
VIDEO Nagy éves horoszkóp 2025: így alakul az éved személyes és munkahelyi fronton
1/5 A termálvíz (hévíz)
A termálvíz a földfelszín alatti, legalább 30 C° hőmérsékletű, gyógyhatású rétegvíz. A vízben levő természetes nyomás álló helyzetben a lábakra, ülő helyzetben a hasra gyakorol hatást. Lazítja az izmokat, enyhíti a fájdalmat. A nyomás miatt a vérkeringés felpezsdül, és a gyógyító oxigénnel telt vér átmossa a mozgást és emésztést végző szerveket. A meleg víz ingerli a bőrben a verejtékmirigyeket.
A pórusok kitágulnak, ezért a testben összegyűlt méreganyagok könnyebben kiürülnek, a vízben levő ásványi anyagok pedig be tudnak hatolni. A termálvíz mozgásszervi és bőrbetegségeket gyógyít. Hazánkban kb. 500 termálvíz előfordulási hely van, az ország területének kétharmadán található ilyen.
A kén a szervezet számára nélkülözhetetlen anyag. Csökkenti a vérnyomást és a gyulladást. Javítja az anyagcserét, segít leküzdeni a fizikai és a szellemi fáradtságot.
Mozgásszervi és nőgyógyászati betegségek gyógyításában nagyon eredményes. Főleg meddőség és reuma esetén alkalmazzák.
A bőrgyógyászati betegségek közül a pikkelysömör legjobb ellenszere a kén.
Lelőhelyei: Balf, Parád, Erdőbénye, Harkány, Mezőkövesd, Budapesten a Lukács és a Rudas fürdő egyes forrásai.