Magyarország bővelkedik különös és furcsa nevű településekben, amelyek gyakran nem csak hangzásukban, hanem hosszukban is kiemelkednek. Az ország különböző pontjain található települések sokszor őrzik az adott hely történelmét, kulturális örökségét, és nem ritkán a természethez való viszonyukat is tükrözik. A hosszú nevek mögött gyakran érdekes történetek rejlenek, amelyek felfedezése igazi kaland lehet.
VIDEO Nagy éves horoszkóp 2025: így alakul az éved személyes és munkahelyi fronton
Miért ilyen hosszúak ezek a nevek?
A hosszú településnevek sok esetben történelmi és nyelvi gyökerekből erednek. Magyarországon a településnevek gyakran utalnak földrajzi jellegzetességekre, valamint történelmi eseményekre vagy személyekre, akik fontos szerepet játszottak az adott közösség életében. A magyar nyelv szintetikus jellege is hozzájárul a nevek hosszúságához, hiszen a nyelvünkben gyakoriak a többszörösen összetett szavak.
A királynő: Jászfelsőszentgyörgy, egyetlen település előzi meg
Az egyik leghosszabb nevű település egyébként Chernelházadamonya, mely Vas megyében található, mely két település összeolvadásából keletkezett. A megosztott első helyen Jászfelsőszentgyörgy is szerepel. A település Jászságban található, amelyet a hosszú neve mellett jelentős történelmi múltja és kulturális értékei is híressé tesznek. A név elemei utalnak a jász nép eredetére, valamint Szent György tiszteletére, aki számos helyen vált a keresztény közösségek védőszentjévé. A település mai formájában a 18. század óta létezik, noha gyökerei messzebbre nyúlnak vissza, egészen az Árpád-korig.
A toplistán szerepel még Reformátuskovácsháza, Péliföldszentkereszt és Nemesboldogasszonyfa is.