Emlékszem, gyerekkoromban anyukám egy csont fésűvel fésülte mindig a nagyon hosszú hajamat, amit nagy becsben tartottunk. Valóban szép és tartós darab volt, de azt nem gondoltam volna, hogy egyszer sok tízezer forintért jön majd szembe velem az interneten egy hasonló hajkefe.
VIDEO Nyári horoszkóp: Mit hoznak idén nyáron a csillagok?
A szépségápolási világban folyamatosan jelennek meg újabb és újabb termékek, amik azt ígérik, hogy forradalmasítják a rutinunkat – legyen szó bőrápolásról, sminkelésről vagy hajápolásról. A legfrissebb trend most egy meglepő, elsőre talán hétköznapinak tűnő tárgy körül forog. A hajkefe kerül elő újra és újra a beauty influenszerek videóiban és blogbejegyzéseiben. De vajon tényleg aranyat ér, vagy csak egy újabb túlértékelt termék, ami a csomagolásával és marketingjével csábít?
Mitől lesz „luxus” egy hajkefe?
Amikor luxusról beszélünk, az általában exkluzív márkákat, minőségi anyagokat, és persze mélyen zsebbe nyúlós árakat jelent. Ez pedig a hajkefék világában sincs másként. A hagyományos, pár ezer forintos eszközök mellett ma már találkozhatunk olyan darabokkal is, amelyekért akár 30-80 ezer forintot is elkérnek, ami első hallásra azért elég hajmeresztőnek – haha, érted? – hangzik. Még akkor is, ha ezek a kefék gyakran kézzel készülnek, természetes anyagokból, például vaddisznósörtéből vagy csontból, fa vagy prémium minőségű műanyag nyéllel.
A gyártók szerint ezek a hajkefék nemcsak hogy szebbé teszik a hajat, de hosszú távon is jótékony hatással vannak a fejbőrre és a haj egészségére, vagyis az áruk tulajdonképpen egy befektetés.
