Életünk során folyamatosan változunk, hol pozitív, hol negatív irányba. Fizikailag és lelkileg is érnek minket olyan hatások, amelyek befolyásolják a képességeinket, ez alapján szakértők pedig megállapították, hogy vannak életkorok, amikor kiemelkedően jók vagyunk valamiben. Ezért nem mindegy, hogy hány évesen vágsz neki nyelvet tanulni, és azt is érdemes tudni, mikor a legjobb a memóriád!
A nyelvtanulás készsége: 7 éves korodban
Számtalan felmérés bebizonyította már, hogy gyerekként sokkal jobban meg tudunk tanulni idegen nyelvet, míg ezzel szemben idősebb korunkban több akadályba is ütközünk.
A legideálisabb az, ha egy gyermek még 10 éves kora előtt kezdi el tanulni a második nyelvet, mert így nagyobb eséllyel tudja folyékonyan beszélni felnőtt korára, és könnyebben megérti az összefüggéseket is.
Ugyancsak érdekes, hogy 17-18 éves korod tájékán okoz a legnagyobb gondot belekezdeni egy teljesen ismeretlen nyelvbe, és ilyenkor jóval lassabban tudsz haladni a fejlődéssel!
Az elégedettség mértéke: 23 éves korodban
Tudtad, hogy az emberek 23 éves korukban a legelégedettebbek az életükkel, majd átlagosan 69 évesen éreznek ismét így?
Az okokat nem egészen tudni, de szakértők úgy vélik, fiatal korban, amikor még kevesebb a felelősség, és több időnk van a hobbinknak, barátainknak élni, sokkal boldogabbak vagyunk, később viszont komoly kötelezettségeink lesznek családi és munkahelyi téren is.
Ezért amikor idősebb leszel, úgy 69 körül (miután a gyerekek felnőttek, és már nem kell dolgoznod) ismét kevesebb problémával találod szemben magad, nem aggodalmaskodsz már annyit, mint előtte, és ezzel együtt elégedettebbé válsz az életeddel is.
Az izmok ereje: 25 évesen
Tudtad, hogy 25 éves korodban leszel a legerősebb?
Az izmaid nagyjából ekkora érik el azt a szintet, amikor a legjobban terhelhetők, és a jó hír, hogy ez egészen lassan indul el lefelé.
Még 10-15 évig ugyanilyen erős maradhatsz, és a fizikai munka nem fog gondot okozni, de persze ehhez szükséges az is, hogy eleget sportolj, és odafigyelj az egészséges életmódra is.
A legjobb arcmemória: 32 évesen
Arra is fény derült, hogy 30 éves korod után még kimondottan jó marad a memóriád, sőt, valójában 32 évesen tudod a legügyesebben megjegyezni az arcokat, és felidézni azt, vajon honnan lehet olyan ismerős a másik személy.
Bár a neveket már ebben a korban nehezebb megjegyezni és felidézni, mint amikor a 20-as éveidben jársz (hiszen ennek csúcspontja 22 éves korodban van), azért ez is sokat számíthat új ismeretségek kötése során!
A legjobb fizetés: 39 évesen
A Payscale felméréseiből kiderült, hogy a férfiak és a nők hány éves korukra érik el kerestük maximumát.
Az eredmények alapján nőként valahol 39 éves korod környékén kapod a legnagyobb bért, míg férfiként ez közel 10 évvel később, 48-49 éves korban történik meg.
Azonban a kutatás eredményei szerint az összeg lényegesen eltér egymástól, és a férfiak majdnem egyharmaddal több bért kapnak a csúcspontjuk idején, mint a nők.
A koncentrációs készségeid: 43 évesen
A Harvard egyetem 2015-ös kutatása felfedte, hogy a legjobban koncentrálni és egy adott témára fókuszálni 40 éves korunk felett tanulunk meg.
Hogy pontosak legyünk, 43 évesen: az eredményeik alapján ekkor vagyunk képesek hosszabb időn keresztül odafigyelni valamire anélkül, hogy elkalandoznánk.
Bár fiatalabb korban az agyunk még gyorsabban dolgozza fel a kapott információkat (ez 40 felett lassabban történhet meg), de a figyelmünk is hamarabb lelankad a tinédzser korszakunk és a 20-as éveink alatt.
Az empátia képessége: 40-50 évesen
Életünk során folyamatosan tanulunk, ismerkedünk az emberek érzelmi világával, és 40-50 éves korunk környékére válunk ennek a témának igazán szakértőjévé.
Ebben az életkorban már gyorsabban be tudjuk azonosítani, kinek milyen hangulata van, és empatikusabban tudjuk kezelni a problémáikat is, hiszen jobban bele tudjuk képzelni magunkat a helyzetükbe.
Valószínűleg azért is, mert az évtizedek során mi is több tapasztalatot gyűjtöttünk.
Még nem szólt hozzá senki. Legyél te az első!