Home staging 3-Személyes találkozó a lakásunkra érdeklődővel

Home staging 3-Személyes találkozó a lakásunkra érdeklődővel

Címlap / Életmód / Pénz és hivatás / Home staging 3-Személyes találkozó a lakásunkra érdeklődővel

Ha személyesen jönnek érdeklődők a lakásunkra, akkor érdemes néhány szabályt megfogalmaznunk magunknak, amiket a siker érdekében követni fogunk. Lássuk, melyek ezek és milyen előnyünk származhat belőle!

Ismerd meg!

Soha ne magadból indulj ki, ha a másik érdeklődését vagy preferenciáit próbálod kitalálni. Sokkal jobban jársz, ha megkérdezed! Kérdezz rá, hogy mi a fontos neki, milyen lakást szeretne és hogy milyen életet él.
Kérdezz rá például, hogy vannak-e gyerekei, hiszen ha vannak, akkor nekik is kell hely, vagy ha tervben van a gyerekvállalás, akkor különösen fontos lesz a lakás elosztása. Ilyenkor hívd fel a figyelmet az átalakítási lehetőségekre!

Képzeltesd el!

Ha a leendő vevőről megtudtad, hogy mik a tervei, akkor hagyd, hogy ezeket oda is képzelhesse. Akár mondhatod is, hogy képzelje csak el, ahogy a gyerekek játszanak az udvaron.
Vagy képzelje el, hogy milyen jó lesz, ha csak néhány percet kell menni a játszótérig, boltig, óvodáig, vagy akár a gyógyszertárig. Hagyd, hogy elképzelje, mennyi időt spórol majd meg ezzel minden egyes nap, ha megveszi a lakást!

Adj időt!

Tipikus hiba a lakáseladáskor, hogy az eladó szinte „lyukat beszél” az érdeklődő hasába, vagyis egyfolytában csak mondja az információkat, így próbálja meg rábeszélni azt a vételre.
Az ilyen módszer inkább csak menekülésre készteti a másikat, így lehetőleg tartózkodjunk tőle. Inkább arra törekedjünk, hogy ha megmutattuk a lakást, akkor néhány percre hagyjuk őket egyedül.
Így beszélhetnek egymással, és könnyebben beleképzelik magukat, hogy ez az otthonuk, hiszen csak ők vannak a szobában. Lehetőség szerint a lakás egy szép, kellemes pontján hagyjuk őket kicsit gondolkodni, hogy a környezet pozitívan befolyásolhassa őket!

Ne erőltesd!

Soha ne erőltessünk semmit a leendő vevővel szemben. Ha menni akar, akkor ne mutassuk meg neki még a hátsó kertet is, és ha nem akar azonnal nyilatkozni a vétellel kapcsolatban, akkor ne erőltessük ezt sem.

Az emberek kényelemben döntenek legszínesebben, így inkább hagyjuk, hogy gondolkozzanak rajta nyugodt körülmények között, vagyis a saját otthonukban.
Inkább biztosítsuk őket, hogy ha szükség van rá, akkor természetesen megnézhetik újra és fel is hívhatnak bennünket, ha bármi további kérdésük van. A lényeg, hogy ne erőltessünk semmit, mert az mindig riasztóan hat a leendő vevőkre!

Ne magyarázkodj!

Ha bármi hiba van a lakásban, legyen az a fal vagy a nyílászárók vagy bármi más hibája, akkor azt semmiképpen se magyarázzuk túl. Ha valami gond van, azt ismerjük el, de ne magyarázzuk túl sokáig, hogy az mások hibája és valójában jóval kisebb gond, mint ahogy azt a leendő vevő látja.
Ezzel csak úgy tűnik majd, mintha rejtegetnénk valamit, így az érdeklődő épp hogy az eredetinél is nagyobbnak fogja gondolni a problémát és biztos lesz abban, hogy továbbiakat is fog még találni a lakásban. Ilyenkor inkább biztosítsuk arról, hogy ha komolyra fordul az érdeklődés, akkor megvizsgáltathatja szakemberrel, aki megnyugtató információkkal szolgál majd.

Párok

Természetesen tudjuk, hogy a pároknál mindenki egyenrangú és mindenkinek ugyanannyi beleszólása van a döntésekbe, de azért jól járunk, ha mielőbb észrevesszük, hogy kettejük közük ki a döntő fél (vagyis a még egyenlőbb). Jó, ha inkább az ő érvelésére utalunk vissza és őt próbáljuk meg első körben meggyőzni, hiszen utána majd ő kezdi győzködni párját helyettünk is.
Ha a feleség a lelkesebb, akkor neki mutassunk minél több dekoratív részt (például a teraszt, a virágok helyét, stb.) és ösztönözzük arra, hogy elképzelje, hogy más részeket hogyan szépítene meg. A férfi felé inkább a gyakorlatiasabb dolgokat kommunikáljuk, mint például a rezsi, a parkolási lehetőség vagy az átalakítás tervei és összegei.

Hogyan tovább?

A búcsúzkodás végén természetesen adja magát a kérdés, hogy hogyan tovább? Ha úgy látjuk, hogy a vendégünk már sietne és gyorsan búcsúzkodik, akkor semmiképpen se erőltessük bárminek a megbeszélését, hiszen valószínűleg nem kapnánk őszinte választ.
Várjuk meg, amíg a vendég maga mond valamit: ha tetszett neki, akkor is át akarja még úgyis gondolni a dolgot, és hagyjuk rá, hogy jelentkezni fog.
A maximum, amit ilyen helyzetben tehetünk, az az, hogy megemlítjük, hogy többen érdeklődtek, és folyamatosan várunk lakásnézőket. Így érteni fogja, hogy ha érdekli, akkor azt célszerű kimutatnia. Ha nem érdekli, akkor pedig úgyis kár minden szóért!

VIDEO Így tedd fel helyesen a kontúrt, bronzosítót és pirosítót

Kövesd a Bien.hu cikkeit a Google Hírek-ben is!