Ablakot tisztítani a legtöbbünknek nem tartozik a kedvenc otthoni teendői közé, és mivel mégiscsak egy olyan dologról van szó, ami nem okoz egyből felfordulást, hajlamosak vagyunk halogatni. Idővel viszont a szennyeződések lassan, de biztosan elkezdenek felhalmozódni az ablakon – kívül és belül egyaránt – ami pedig akadályozza a kilátást és eltakarja a napfényt. Ennél talán már csak az a bosszantóbb, ha megtisztítjuk az ablakot, de mégis vastag csíkok maradnak utána. De vajon mit rontunk el ilyenkor?
VIDEO Nagy éves horoszkóp 2025: így alakul az éved személyes és munkahelyi fronton
1/6 Napsütésben tisztítjuk meg az ablakot
Ha az ablakpucolásnak tűző napsütésben kezdesz neki, a tisztítószer rászárad a meleg ablakokra, még mielőtt alaposan letörölhetnéd, és nehezen eltávolítható csíkokat hagy maga után. Persze ez nem jelenti azt, hogy egyetlen napsütéses napon sem érdemes nekiállni ablakot pucolni: ha csak olyankor jut rá időd, akkor kezdd az otthonod árnyékos oldalán az ablakpucolást, és akkor haladj tovább, ha éppen nem süt az adott ablakra.
2/6 A tisztítószert a szennyeződések és a por tetejére fújjuk
Mielőtt nekilátnál az ablaktisztításnak, söpörd le a szennyeződéseket az ablakkeretről egy kefével, vagy szívd fel egy porszívóval. Ez a művelet megakadályozza, hogy a szennyeződés a tisztítószerrel keveredve látványos koszhalmazzá váljon. Ha pedig rács is van az ablakon, ami különösen koszosnak tűnik, akkor ha tudod, vedd le, mosd le forró, szappanos vízzel és puha kefével, majd öblítsd le, és hagyd megszáradni, mielőtt visszatennéd.