Pár évvel ezelőtt kezdett kibontakozni ez az irányzat, és még a mai napig kitart! A tökfaragás ma már nem is akkora kunszt, viszont a tökfestés és dekorálás annál inkább Ha engem kérdeztek, én mindkettőben látok fantáziát, de tény, hogy a festéssel valamivel egyedülállóbb színvilágot és dekorációt alakíthatunk ki!
Akik a visszafogottabb dekorációk hívei, azok választhatják az egyszínű festést, akár fehér, fekete, arany vagy más színben!
Akik viszont ennél extrább megoldást keresnek, variálhatják a festékeket, készíthetnek pöttyös, csíkos, színes vagy más dekorációs elemekkel kiegészített megoldásokat is!
Lehet találni az interneten egészen egyedülálló kialakításokat, tehát, ha nem tudjuk melyik vonalon induljunk el, irány a Pinterest! A hagyományt tisztelőknek pedig a faragást ajánlom, hiszen azzal is egyedülálló végeredmények születhetnek!