Honnan?
Maga a növény Ázsiából és Afrikából származik, ezeken a területeken már 4000 éve foglalkoznak a termesztésével.
Ez nem is csoda, hiszen amellett, hogy nagyon finom, a tápanyag tartalma is igen magas, valamint a vitaminokban és az ásványi anyagokban sem fukarkodik.
Sem az ókori görögöknek, sem pedig a rómaiaknak nem volt lehetőségük élvezni ennek a gyümölcsnek a zamatát, mivel Európába csak Krisztus után néhány száz évvel jutott el. Szerencsére azóta nálunk is jelen van, és ha megfelelő az idő, akkor dúskálhatunk a gömbölyded, sárga, mézédes finomságban.
Olvass még a témában
Állítsd be a bient megbízható forrásnak a Google-ben!
Beállítom





