Balneoterápia
A balneológia a gyógyvizekkel, azok felhasználásával és egészségre gyakorolt hatásával foglakozó tudományág.
Ide tartoznak a különböző gyógyhatású források, gyógyfürdők alkalmazása, amely történhet külsőleg (leggyakrabban fürdőként) vagy akár belsőleg, vagyis ivókúra szerűen.
Elektroterápia
Az elektroterápia lényege, hogy az áram segítségével juttatják be a szervezetbe a szükséges hatóanyagokat.
Komoly eredményeket érhetünk el a különböző izomfájdalmak és ízületi problémákból adódó kellemetlen érzés csillapításában, valamint kedvezően befolyásolhatjuk ezzel az érszűkületet és a porckorong problémákat is.
Fototerápia
A fényt és annak pozitív hatásait is számtalan betegségre és problémára alkalmazzák az orvoslásban.
Az infravörös sugárzás hatására gyorsabban és szebben gyógyulnak a sebek, aktivizálódik a keringés és csökken a fájdalom. Egyes látható sugárzások pedig enyhítik akár a legkomolyabb ízületi fájdalmakat is.
Mechanoterápia
A legelterjedtebb mechanoterápiás kezelések a különböző masszázsok és a gyógytornák. Mindegyiknek számtalan változata van, és az egészségünk érdekében nagyon változatosan alkalmazhatóak.
A jól megválasztott mechanoterápiás kezelések segítenek például szinte az összes mozgásszervi probléma leküzdésében vagy a tünetek enyhítésében.
Termoterápia
A termoterápia a hő hatásának alkalmazása az egészségünk érdekében. Olyan eszközök és módszerek tartoznak ide, mint a szaunák, a speciális hőkamrák, vagy mint például a meleg iszappakolások.
A hő alkalmazása reumatikus problémák gyógyításában, de akár rákos betegségek kezelésében is hasznos lehet.
A természet gyógyító energiái
Szinte minden problémára megoldást nyújtanak természethez közeli módon, és gyakorlatilag mellékhatások nélkül. Érdemes tisztában lennünk a hatásaival, és alkalmazni ezeket – és nem csak a Fiziológia Világnapján!
Még nem szólt hozzá senki. Legyél te az első!