Félelemetes lista! Ezeket az anyagokat kerüld a kozmetikumokban

Félelemetes lista! Ezeket az anyagokat kerüld a kozmetikumokban

Címlap / Stílus / Test / Félelemetes lista! Ezeket az anyagokat kerüld a kozmetikumokban

Tudod, hogy pontosan mit kensz magadra? Bedőlsz a termékek gondosan kidolgozott marketingjének és a csábító reklámjainak, vagy helyette inkább alaposan áttanulmányozod, hogy mégis miket tartalmaznak a legkedveltebb kozmetikai szerek?

Válj tudatos vásárlóvá!

Bizonyára tudod, hogy a legtöbb mesterséges anyag igencsak károsítja a szervezetedet, sőt, több közülük bizonyítottan rákkeltő is. Sajnos szigorú ellenőrzések hiányában a rostán az erősen mérgező, vagy irritáló anyagok is átmennek és kerülnek a drogériák polcaira, és onnan a mi fürdőszobánkba.
Lehet, hogy örülsz annak, hogy a szépségápolási termékek hosszan, akár hosszú évekig is elállnak, viszont nem árt tudni, minél tovább őrzi meg valami a minőségét, annál több konzerválószert tartalmaz- ami nem mindig a legemberbarátabb anyagokat jelenti. Éppen ezért ideje, hogy végre tudatos vásárlókká váljunk, és száműzzük az egészségünkre káros készítményeket az életünkből, bármennyire is lehetetlen feladatnak tűnik!

Paraffinum liquidum

Meglehet, már többször észrevetted, hogy a testápoló használta után közvetlen, még hosszú ideig érződik a krém a bőrödön, viszont miután nagy nehezen felszívódik, érezhetően szárazzá, érdessé válik. Hogy miért van ez? A paraffin liquidum egyfajta kőolajszármazék, mely rendszerint eléggé előkelő helyet foglal el az összetevőknél (általában a víz után a második legnagyobb mennyiségben használt anyag).
Ez azért baj, mivel majdnem teljesen eltömíti a pórusokat, így nem hagyja lélegezni a bőrt, sőt, nem engedi azt a kevés, értékes anyagot sem bejutni, ami a testápolóban megtalálható. Persze ha szárítja a bőrt, akkor sokan nem azt teszik, hogy leváltják a terméket, hanem még többet használnak belőle. És kialakul egy ördögi kör…

Diethanolamin (DEA)

Általában a DEA nem egy veszélyes anyag, sőt, puhít, hidratál, tehát érthető, hogy gyakran (kb. 42%-ban) alkalmazzák az arc-és testápolókban. Viszont ha nitrátokkal együtt kerül feldolgozásra, akkor bizony rákkeltő lehet- bár a legújabb kutatások szerint már önmagában is az.
További probléma, hogy gátolhatja a cholin felszívódását, mely az agyfejlődéshez elengedhetetlen anyag, így várandós nők inkább kerüljék a DEA-val dúsított kozmetikumokat, mivel nekik extra mennyiségű cholinra van szükségük, hogy továbbadhassák a magzatnak.

Sodium Lauryl Sulfate

Szinte az összes kozmetikumban, szépségápolási és háztartási termékben megtalálható ez a habképző anyag, melyet a leggyakoribb bőrallergénként tartanak számon. Igaz, eddig rákkeltő hatást nem mutattak ki nála, viszont mivel erősen irritál, érdemesebb elkerülni. Ezen kívül meglehetősen szárítja a hajat és a bőrt, valamint lassítja a sebgyógyulást is.
Sokszor megtalálható a fogkrémekben, és ha nagy mennyiségben tartalmazza, akkor elősegítheti a fogkőképződést. Ha véletlen a szembe kerül, akkor bő vízzel öblítsük ki, nemcsak azért, mert erősen csípő érzést okoz, de megnöveli a szürkehályog kialakulásának valószínűségét. Kevésbé irritáló, ha a sodium lauryl sulfate alkoholos változatát, a sodium laureth sulfate-t használunk, bár tegyük hozzá, ennek ellenére ugyanannyira szárít.

Fluorid

Tudtad, hogy a fogkrémek gyakori alkotóját rovarirtó szerekben használták, mert annyira erősen mérgező anyag? Bizony, olykor egy sejtméreggel dúsított készítménnyel mosunk fogat, mely amellett, hogy rákkeltő hatású, még a fogzománcot is roncsolja és elszínezi.
Egyes országokban, például Belgiumban, egy ideje be is vannak tiltva a fluor-tartalmú termékek, így legközelebb, ha a boltban fogkrémet válogatunk, nem árt, ha tüzetesen átvizsgáljuk, miből is áll a készítmény.Lássuk, a szájápolási termékeken kívül még mi mindenben található meg ez az értékes anyag:-csótányírtók
-üvegmaratáshoz
-féregírtók

VIDEO Közvetlen járat Budapestről: ezekkel a látnivalókkal csábít Tirana

Kövesd a Bien.hu cikkeit a Google Hírek-ben is!