Optikai jelenség, amit a pára vagy esőcseppek hoznak létre. A fény prizmaszerűen megtörik, és az szemmel láthatóvá teszi a fényt létrehozó színeket. Az ív külső része vörös a belső ibolya. Létezik dupla szivárvány is, melynél az egyik szivárvány halványabb és fordított színekkel látható. Repülőgépből nézve a szivárvány kör alakú. Létezik tűzszivárvány is, ilyenkor a fény jégkristályokon törik meg.
3/6 Szivárvány a kultúrában
A vallásokban igen népszerű a szivárvány, a Biblia is említést tesz róla, a vízözön kapcsán – ezt egyes vallások úgy nevezik: szivárványszövetség, ami Isten és az ember között jött létre. A mitológiában is jelen van.
A skandináv mitológiában egy szivárványhíd köti össze a földi és az égi világot, melyen a valkürök viszik át a lelkeket. A japán mitológia szerint az első istenek a szivárványon keresztül jöttek a földre. Az ausztrálok szerint a Szivárványkígyó teremtette a világot.
A cikk a hirdetés alatt folytatódik!
4/6 A szivárvány és a feng shui
A szivárványt létrehozó kristályok a feng shui alapvető eszközei közé tartoznak. A feng shui 3000 éves múltra vezethető vissza, a régi emberek már használták a szivárvány energiafokozó hatását. Harmonizációra és energetizálásra különböző méretű kristályokat használnak, melyek éle tompa, a feng shui elvei szerint.
Természetesen, aki hisz benne, annak megoldást nyújt a problémáira, ám az ablakba lógatva nagyon kellemes hatást tud kelteni a szobában az, amikor az összes szín rávetül az élettérre.