VIDEO Ezek a szerencsehónapjaid 2024-ben
Mitől keletkeznek pontosan az idő múlásának rettegett jelei? A mosoly tényleg öregít? Mire jó a botox és a hidratáló krém? Ezeket a kérdéseket fogjuk most megválaszolni.
Meddig tart a botox injekció hatása?
Ha szokatlanul merev arckifejezésű hírességet látsz, biztosan rögtön sejted: túlzásba vitt vagy félresikerült botox kezelés állhat a furcsa fizimiska hátterében. A szert könnyű túladagolni, hiszen a hatása csak 3-4 hónapig tart.
A botulinum toxin egy olyan méreganyag, ami baktériumok termelnek, és megbénítja az idegeket. Pszichés függőséget okoz, tehát alkalmazói gyakran már az első apró bemélyedések újbóli megjelenésekor tű alá fekszenek.
Mi a ráncok elsőszámú oka?
Az UV-sugárzás az idő múlásánál, a dohányzásnál és a helytelen táplálkozásnál is erőteljesebb nyomot hagy a bőrön.
Ezt úgy tudod mérsékelni, ha fényvédő krém használata nélkül ki sem lépsz az utcára – vagy eleve olyan hidratálót választasz, ami SPF-et tartalmaz.
Fontos, hogy a választott termék az UVA és UVB sugarak ellen is védjen, illetve legalább 30 faktoros legyen.
A hidratáló ránctalaníthat?
Bár az olyan kence, ami kizárólag nedvességpótlásra alkalmas, elvileg nem tünteti el a ráncokat, valójában rengeteget tesz érte, hogy a bemélyedések kevésbé legyenek látványosak.
Az összhatásban ugyanis kulcsszerepe van annak, hogy megfelelő mennyiségű vízhez, vitaminhoz és ásványi anyaghoz jusson a bőröd. Amennyiben ez megtörténik, az egyenletes szín és a puha felület jól álcázza a ráncokat.
A mosoly öregít?
Mindenfajta arcmimika „használja” az arcbőrt és az azt tartó izmokat, így voltaképpen gyorsítja az öregedési folyamatokat.
A nevetőráncok elnevezése találó, tehát aligha lep meg a tény, hogy részben a mosolygástól keletkeznek.
Kevésbé köztudott viszont, hogy az egyre népszerűbbé váló arctorna – melynek használatával időtlen időkig sima bőrt ígérnek – igazából fokozza a terhelést, tehát a várttal ellentétes hatású.
Mik a legnépszerűbb ránctalanító összetevők?
A krémek összetevőinek listáján gyakran találkozhatsz a retinolokkal. Ezek olyan vegyületek, amelyek kémiailag az A-vitamin gyűjtőnév alá tartoznak. Ez az anyag aktívan hozzájárul a szövetek megújulásához.
Származéka a retinolsav, ami a felső hámréteg finom eltávolításával tetézi a hatást. Ugyanezt a célt szolgálják az alfa-hidroxi savak és az azáleasav is.
A májfolt mindig ártalmatlan?
Fontos, hogy soha ne hagyd figyelmen kívül a bőrödön megjelenő változásokat. A májfoltok is ebbe a kategóriába tartoznak, hiszen bár többnyire ártalmatlanok, bizonyos esetekben a bőrrák jelei is lehetnek.
Amennyiben aggályos foltot vagy elváltozást észlelsz, mindenképpen keresd föl a bőrgyógyászod!
Mikortól ráncosodnak a dohányosok?
A nikotinfüggőkről köztudott, hogy előbb produkálják a bőröregedés jeleit, mint nem füstölő társaik. Mégis sokkoló lehet az adat, hogy a cigiző lányoknál már húszéves korban megjelennek az első szarkalábak – és ez a folyamat csak gyorsulni fog.
A jelenség oka, hogy a nikotin akadályozza a tápanyagok hasznosulását, így a hámréteg elvékonyodik.
Sosem késő leszokni! A ráncok megelőzéséhez elengedhetetlen a tápanyagokat biztosító kiegyensúlyozott étkezés, a vérkeringést felpezsdítő rendszeres mozgás, illetve a megfelelő ápolás. Ha valamelyikkel kapcsolatban kérdésed, aggályod merül fel, kérdezz bátran orvost!
Kövesd a Bien.hu cikkeit a Google Hírek-ben is!