Legyen a stressz a barátod
Dr. Kelly McGonigal pszichológus 2013. júniusában publikált tanulmánya szerint az, hogy a stressz pozitív, vagy negatív hatással lesz rád, nagyban függ a hozzáállásodtól is.
A boldog dolgozók szerinte inkább arra koncentrálnak, hogy a nyomás segít kihozni belőlük a legjobbat, kreatívabbá és hatékonyabbá teszi őket, míg ha folyton a stressz ártalmas következményeire gondolsz, azok valóban sokkal rosszabb hatással lesznek rád.
Vállalj felelősséget!
Talán egyszerűbbnek tűnhet szürke kisegérnek maradni, de a tanulmányok azt igazolják, hogy azok a dolgozók, akik felelősséget vállalnak, ezzel együtt pedig döntési helyzetekbe is kerülnek időnként, nagyobb munkakedvet mutatnak, mint azok, akiknek ugyan nem kell a felelősségtől tartaniuk, viszont nincs is beleszólásuk a munkahelyi dolgaik alakulásába.
A cikk folytatódik, lapozz!
A legjobb cikkek, horoszkópok és tesztek – egyenesen a postaládádba, ingyen.






