Déva, kilencvenes évek: egy elhagyott, üresen álló Ferences kolostor lakatját leveri egy szerzetes, és utcagyerekeket költöztet a kolostorba. Otthont és szeretetet ad nekik. A hatóságok nem nézik jó szemmel az ,,önkényes” beköltözőket, akiket többször felszólítanak az épület elhagyására, ám végül a gyerekek ott maradhattak – új otthonukban. Szobáról szobára újítják fel az épületet – mára Erdély több városában van ilyen gyermekotthon, melyet a Dévai Szent Ferenc Alapítvány üzemeltet.
Kolozsváron született, autóvillamossági szerelőnek tanult, egy évig dolgozott bányászként a Hargitán. Édesapja költő volt, aki egy verse miatt négy és fél évet töltött börtönben, majd szabadulása után nem sokkal maghalt. Böjte Csaba ez után döntött úgy, hogy pap lesz. Olyan pap, aki jelen tettivel ,,jövőt” nevel. Blogjának egyik mondata: Holnap minden ember azzá válik, amit ma tesz. Ehhez ad lehetőséget munkáján és az alapítványon keresztül a gyerekeknek. Nekünk pedig – mondatain keresztül gondolkodni valót.
,,A sötétség a világosság hiánya. Nem lehet összetörni és kilapátolni az ablakon. Sokkal egyszerűbb, ha meggyújtunk egy gyertyát. Tehát nem a rossz, a hiány ellen kell küzdeni, hanem életre hívni a fényt, a saját életünkben és másokéban egyaránt.”
,,Akkor vagy igazán szabad, ha azt, amit vállaltál, meg tudod tenni, és a kudarcok, sérelmek után sem a gyűlölet, a harag uralkodik a szívedben, hanem az újrakezdés lelkülete, a szeretet és a jóság.”
A cikk a hirdetés után folytatódik a következő oldalon, lapozz!
Kövesd a Bien.hu cikkeit a Google Hírek-ben is!
Még nem szólt hozzá senki. Legyél te az első!