Nagyon izgalmas dolog volt, amikor főiskolán a testbeszédről tanultunk sőt, ez volt talán a kedvenc tárgyam mind közül. Azóta is sokszor tudtam használni a hallottakat!
VIDEO Ezek a szerencsehónapjaid 2024-ben
1/5 Túlságosan határozott kézfogás
Életem leghatározottabb és legerősebb kézfogását egy másik nőtől kaptam. Elsőre nagyon furcsa és kicsit ijesztő is volt, abszolút nem számítottam rá. Idővel persze kiderült, hogy nagyon kedves, becsületes és figyelmes nőről van szó, de ezek a pozitív tulajdonságai semmit sem változtattak az első benyomáson.
Az erős kézfogás mindig arra utal, hogy az illető uralkodó típus, sokszor olyan a beosztása, a munkája, ami megköveteli, hogy ezt azonnal, már a bemutatkozás során kifejezze.
Rosszabb esetben nem csak határozottságról van szó, hanem fölényességről, dominanciáról, ami mögött vagy alattomos szándékok húzódnak, vagy kompenzációt fedezhetsz fel.
Amikor nem indokolt a túlságosan határozott, erőteljes kézfogás, akkor az is előfordulhat, hogy az illető ily módon kompenzálja a bizonytalanságát.
A szemek rendkívül árulkodóak, ha a testbeszéd elemzéséről van szó, ezért nem csak az első bemutatkozás során érdemes fokozott figyelmet fordítanod rájuk.
Ami biztos, hogy ha valaki sokat pislog a bemutatkozás során, akkor kényelmetlenül érzi magát, zavart, vagy ideges.
Ebből persze még nem tudod, hogy a lehető legjobb szándék vezérli, tetszel neki, vagy éppen ferdítésen kapod – ez majd a többi jel együttes értékeléséből fog kiderülni.
A zavart pislogás, vagy éppen a pillantás kerülése akkor is gyakori, ha valaki füllent, manipulálni próbál, ám ebben nincs túl nagy gyakorlata (a rutinos hazudozók igyekeznek egyáltalán nem pislogni). De legalább ilyen sokszor előfordul, ha azért szorong, mert végre valahára szóba tudott elegyedni veled, vagy azért van zavarban, mert nem túl magabiztos.
A testtartás is kihagyhatatlan része a testbeszéd elemzésének. Nagyon árulkodó már a bemutatkozás során is, merre fordul a partnered a testével, illetve a lábfejével. Ha az irányodba mutat, akkor rád koncentrál, megtisztel a figyelmével, szimpatikusnak talál és fontosnak gondolja a kommunikációt.
Mást sugall, ha elfordul, lábaival oldalsó irányba mutat, ezzel egyfajta menekülő útvonalat biztosít magának. Ebből arra következtethetsz, hogy valamilyen okból kellemetlenül érzi magát a társaságodban és nagyon nincs kedve ott lenni. Hogy ennek mi állhat a hátterében?
Megeshet, hogy rejtegetnivalója van, nem mond igazat, de olyan ártatlan ok is lehet, mint hogy sietnie kell valahova, de nem akar megbántani azzal, hogy félbeszakít.
Kényelmetlenséget üzen az is, ha a beszélgetőpartnered összefonja maga előtt a karjait, vagy a lábait. Persze, ahogy a legtöbb jelet, ezt is érdemes a maga teljességében vizsgálni, hiszen az álló helyzetben keresztbetett lábak éppúgy utalhatnak arra, hogy sietős dolga lenne a mosdóban, mint a karba tett kezek arra, hogy az illető fázik.
Ha ezek kizárhatóak, akkor a távolságtartás, a kényelmetlen érzés áll a háttérben.
Más a helyzet akkor, ha ülő helyzetben látod keresztbetett lábakkal: a nők többsége így ül, különösen akkor, ha szoknyában van. Diszkomfort érzetére abban az esetben kell gondolnod, amikor a lábfejeivel oldalra mutat, és a felsőtestével is inkább elfordul. Ha irányodba fordul, lábfeje is inkább feléd áll, nem érzi rosszul magát. A lazaság, nyitottság, barátságos hozzáállás legkonkrétabb kifejezése ülő helyzetben a terpesz.
A mosoly rengeteget elárul a másik félről és már a bemutatkozás során is sok mindent levonhatsz a látottakból. Elég egyértelmű, ha hiányzik: nem igazán keltettél szimpátiát, vagy a beszélgetőpartnered szeretné, ha ő kerülhetne fölényes helyzetbe azáltal, hogy nem viszonozza a kedves gesztusodat.
Ha mégis kapsz mosolyt, az őszinteségét könnyen felismerheted. A szemek keskenyebbé válnak, megjelennek az apró mosolyráncok és általában a fogak is kilátszanak. A széles, fogakat láttatni engedő mosoly bár annak tűnik, nem mindig őszinte, különösen nem akkor, ha a szemek nem mozdulnak.