VIDEO Halak csillagjegyűként ezekre számíthatsz párkapcsolatban a többi csillagjegytől
Ha otthonunk felújítása előtt állunk, mindenképp fordítsunk elegendő időt és energiát az előkészületekre, hogy a végeredmény valóban tökéletes legyen. Mire figyeljünk, ha eljött a felújítás ideje? Alábbi cikkünkben mutatjuk a legfontosabb tippeket!
1. Tervezzünk precízen minden téren!
Első lépésben határozzuk meg, hogy mit is szeretnénk felújítani otthonunkban. Csak a nappalit vagy a konyhát, esetleg a teljes otthonunkat is új köntösbe öltöztetnénk? Ez azért fontos, hogy előre tudjunk tervezni, és ne menet közben derüljön ki, hogy még a fürdőszobára vagy a gyerekszobára is ráférne legalább egy újrafestés.
Találjuk ki azt is, hogy milyen stílust követnénk szívesen – napjainkban például a minimalista lakberendezés hódít, amely egyszerűséget, tágas tereket és ezáltal letisztultságot kölcsönöz otthonunknak. Persze a saját stílusunkat is megalkothatjuk, ha nem félünk bevetni a kreativitásunkat. Ha pedig ötletet merítenénk másoktól, akkor a népszerű lakberendezési magazinok és vloggerek lehetnek segítségünkre.
Készítsünk pontos költségvetést is!
Jelöljük ki, hogy mekkora keret áll a rendelkezésünkre. Ezután adjuk össze az új bútorok, építőanyagok és egyéb kellékek beszerzési költségeit, továbbá a szakemberek munkadíjával is számoljunk, ha nem önállóan vágnánk bele a feladatokba. Ha szakik segítségével újítanánk fel otthonunkat, mindenképpen kérjünk több helyről is árajánlatot, hiszen jelentős különbséget találhatunk egy-egy cég vagy vállalkozó ajánlatai között.
TIPP: Okosotthon rendszer segítségével többek között a fűtést és a hűtést, illetve a redőnyöket is a telefonunkon keresztül vezérelhetjük. Ha nemcsak szebb, hanem kényelmesebb és energiatakarékosabb lakásra vagy házra vágyunk, akkor egy könnyen kezelhető okosotthon rendszer jelenti a tökéletes megoldást.
2. Ha valami nem megy saját kezűleg, kérjük szakemberek segítségét!
Habár az önálló munka elsőre nagyszerű spórolási lehetőségnek tűnhet, de ez a valóságban közel sincs mindig így. Ugyanis gyakran elszámolhatjuk magunkat például a csempék vagy laminált padlók mennyiségét illetően, emellett pedig az anyagok egy részét néhány véletlen hiba következtében tönkre is tehetjük. Másrészt a saját kezű munkavégzés hosszasan elhúzódhat, és nem ritkán csak hetek vagy hónapok alatt sikerül befejezni azt, amit egy szakember legfeljebb néhány napon belül megoldana.
Keresgéljünk bátran a neten szakemberek után, és kérjünk egyénre szabott ajánlatokat. Talán a legjobb döntés, ha olyan szakember mellett döntünk, aki minden feladatot le tud fedni a csapata segítségével. Így biztosan nem kell külön embert hívnunk a villanyszereléshez és a fürdőszoba felújításához sem. Olvassuk el a róluk található véleményeket, és ha tehetjük, kérdezzünk körbe ismerőseink körében is, hátha tudnak ajánlani valakit.
3. Válasszuk ki a megfelelő időpontot!
Tökéletes időpont ugyan nem létezik, de célszerű ezen a téren is tudatosan hozzáállni a felújításhoz. Ha szakemberhez fordulnánk, és spórolni szeretnénk, akkor a zsúfolt tavaszi és nyári hónapok helyett időzítsük inkább őszre vagy télre a felújítást. Ez különösen igaz a légkondicionáló beszerelésére, ami szinte mindenkinek a forgalmas május és június környékén jut eszébe.
Amennyiben önállóan dolgoznánk, hagyjunk bőven időt magunknak a munkához. Lehetőség szerint vegyünk ki 1-2 hét szabadságot is, és fókuszáljunk kizárólag a felújítással kapcsolatos teendőinkre. Kérhetünk segítséget ismerőseinktől is, hogy minél gyorsabban haladjunk. Azonban ha valamiben elakadtunk, vagy a végeredmény nem olyan, mint vártuk, még mindig segíthetnek a szakik.
A fenti tippek megfogadásával hatékonyan újíthatjuk fel otthonunkat. Először is fordítsunk kellő időt az alapos és fillérre pontos tervezésre, majd szükség esetén kérjünk segítséget a felújítással vagy éppen okosotthon rendszerekkel foglalkozó szakemberektől. Végül az ideális időpont kijelöléséről se feledkezzünk meg. Ha mindezekre odafigyelünk, a felújítás valóban sikeres lesz!