Nagy dicsőség, ha valakinek az életét Hollywood elég érdekesnek találja ahhoz, hogy megfilmesítse, de az eredményt nem egyszer marasztalja el az, akiről készült, ahogy az alábbi tíz esetben is történt.
VIDEO Év végi fejlődés horoszkóp: ez az, amit még idén kell megfejlődnöd
1/10 A közösségi háló
Mark Zuckerberg, a Facebook alapítója felháborodását fejezte ki, amiért a filmben „magányos és kanos” férfiként ábrázolták, mikor állítása szerint már akkor is volt barátnője. „Már a Facebook előtt is voltak stabil párkapcsolataim”, mondta.
Tupac Shakur raplegenda a halála óta is töretlenül népszerű, így nem csoda, hogy életrajzi film készült róla. Jada Pinkett – Will Smith felesége – egy középiskolába járt a rapperrel és már akkor barátok voltak, mikor még mindketten csak álmodtak a sikerről.
Jada utálta a filmet, szerinte kapcsolatát Shakurral olyan hiteltelenül ábrázolta, hogy az „mélyen bántó” volt számára.
Robin Williamsről, a nagy nevettetőről senki nem szokott rosszat mondani, de Hunter Adams – a Patch Adams film címszereplője – nem rajongott a színészért. Sértette, hogy Williams pusztán egy „vicces dokiként” ábrázolta.
Ahogyan az is, hogy a többmilliós gázsiból egyetlen centet sem adott a beteg gyerekeket segítő alapítványának.
Úgy látszik, Robin Williams nem népszerű azok körében, akiket megformált a vásznon. Adrian Cronauer, a rádiós – akiről a film szólt – annyira nem volt elégedett az alakításával, hogy ezt nyilatkozta:
„Robin Williams a filmben nem engem, hanem önmagát alakította és ezért Oscar díjra jelölték, mit mondhatnék erre…”
Jordan Belfort sokat lógott együtt Leonardo DiCaprióval a forgatás előtt, hogy a színész minél élethűbben tudja megformálni. Olyannyira, hogy még drogozott is előtte, hogy hiteles legyen az alakítás. Utóbbival nem is volt gondja, csak azzal a jelenettel, amiben a feleségével való dulakodást ábrázolták.
Azt mondta, sosem ütötte hasba a feleségét, mindössze annyi történt, hogy a nő a lábába csimpaszkodott, ő pedig megpróbálta lerázni.
Sandra Bullock Oscar-díjat kapott alakításáért, de Michael Oher nem volt elégedett a filmmel. Nehezményezte, hogy úgy mutatták be, mintha semmit nem tudott volna a sportról azelőtt, hogy felkarolták volna és emiatt az egész filmből „a mai napig elege van”.
John Forbes Nash, a Nobel-díjas matematikus küzdelmét remekül alakította Russel Crowe, csak az a baj, hogy a filmnek alig van köze a valósághoz. A professzor és felesége szerint a filmkészítők egy teljesen hamis narratívát követtek és mindketten elhatárolódtak a filmtől.
A film megjelenése után Frank Abagnale elismerően nyilatkozott – elvégre kinek ne imponálna, hogy Leonardo DiCaprio alakítja őt a vásznon. Később mégis elhatárolódott az alkotástól.
Az életrajzinak mondott film egyrészt hamisan állította, hogy az FBI listáján ő volt a legkeresettebb bűnöző, másrészt Abagnale nem szívesen emlékezett vissza „önző, egoista” tetteire.
Julian Assange kétségkívül megosztó figura. A filmet mégis sikerre vitte Benedict Cumberbatch, aki ugyan szeretett volna találkozni forgatás előtt a Wikileaks főszerkesztőjével, de ez nem sikerült. Helyette a bemutató után kapott egy hosszú levelet, melyben Assange elítélte, amiért elvállalta a szerepet ebben a „csúsztatásokra és hazugságokra alapuló alkotásban.”