Gyakorlatilag nincs olyan ember, akinek ne lennének érzelmi sebei, hiszen mindenkit megbántanak időnként. Nehéz helyzet, mert sokszor a másiknak tudomása sincs arról, mit okozott, mekkora űrt és sebet hagyott maga után, ezért a legtöbbször hiába várjuk a bocsánatkérést, vagy a lelki megnyugvást. Legalábbis másoktól! Amikor felismered, hogy csak saját magadon segíthetsz, akkor az alábbi három lépést kell megtenned a teljes gyógyulás érdekében.
1/3 Első lépés: a probléma elfogadása
Az első lépés egyben a legnehezebb is, hiszen el kell fogadni a probléma meglétét, holott a legtöbbször sokkal könnyebb az egészet a szőnyeg alá söpörni – mintha nem is létezne. Egy ideig ez működik is, viszont sosem tartható hosszútávon és lelki fájdalmat sőt, akár fizikai megbetegedést is okozhat. Először tehát el kell fogadnod, hogy a lelki sebek sosem tűnnek el teljesen, akkor sem, ha idővel úgy tűnik, enyhülnek. Sajnos ott lappanganak a felszín alatt, és újra fel fognak tűnni, pl. akkor, ha valamilyen más élethelyzetben ismét padlóra kerülsz.
Ezt akár napi szinten is megfigyelheted: tegyük fel, hogy valamin összekaptál a szerelmeddel, megbántott egy aprónak tűnő dologgal. Eltelik néhány nap, minden megy a maga rendjén, majd egy teljesen más témán ismét összeszólalkoztok. Szinte észre sem veszed, de előhozakodsz a korábbi sérelmeddel, és alaposan leordítod a fejét, pedig ezt az aktuális vita igazán nem indokolná. Mindez nem is a mostani gond miatt van, hanem azért, mert felgyülemlett benned a feszültség, amit korábban nem adtál ki magadból.
Nos, ez így megy akkor is, ha sokkal nagyobb sérelmeket cipelsz magaddal, és jóval több ideig rejtegeted őket.
A cikk a hirdetés után folytatódik a következő oldalon, lapozz!