Oka van annak, hogy nem vesszük észre időben, ha egy szakítás (vagy akár válás) közeledik. Néha ugyanis a legapróbb, első ránézésre jelentéktelen változások előzik meg ezt a szakaszt.
Amikor állandósulnak a viták, érezhetővé válik a feszültség, és két ember eltávolodik egymástól, már mindenkinek egyértelművé válik, hogy komoly problémák vannak, és ha így megy tovább, biztos a szakítás. Ha már eljutunk erre a szintre, sokkal nehezebb visszazökkenni, mint amikor még az elején, az apró változásokra figyelünk fel.
Szakértők pedig úgy vélik, van egy bizonyos dolog, ami sokszor hónapokkal megelőzi a szakítást, az emberek többsége mégsem veszi észre. Ez pedig nem más, mint hogy megváltozik a párod kommunikációjában egy apró tényező. A „mi” helyett egyre többször mondja azt, hogy „én”.
Egy kutatás során több, mint 1 millió posztot elemeztek ki a Redditen (ez egy külföldi közösségi oldal, ahol a felhasználók beszélgetnek, tanácsot adnak, képeket posztolnak, de magyar verziója is van), amelyek szakítás és válás témájával foglalkoztak. Ekkor vették észre szakértők, hogy azok az emberek, akik úgy érezték, a kapcsolatuk elérkezett a szakítás peremére, nagyjából 3 hónappal előbb kezdték el az „én” szócskát használni a „mi” helyett.
1/4 Nem beszél a közös terveiről
A legérdekesebb, hogy ez nem szándékosan történik, és maga az adott fél sem mindig veszi észre a változást. Az egész tudat alatt történik, amikor már kezd boldogtalanabbá válni, de még magának sem vallotta be, hogy ki akar lépni a kapcsolatból. Ennek hatására egyre többet kezd foglalkozni magával, a saját szükségleteivel, és a jövőjéről is E/1-ben kezd beszélni. Már nem annyira tervezget, nem gondolkodik közös programokban. Szép lassan minden, ami történik, nem a kapcsolatról, hanem az egyik félről kezd szólni.
Kutatók úgy vélik, erről a szakítás okozta depresszió, letargia is tehet. Természetes jelenség, hogy amikor egy kapcsolat a végéhez közeledik, még az is szomorúvá válik, aki kezdeményezi a különválást. Ez a fajta elkeseredés pedig sokszor arra ösztönzi az embereket, hogy kezdjenek el foglalkozni saját magukkal, az érzéseikkel, azok gyógyításával.
Ez is oka lehet annak, hogy a „mi” helyett az „én” kerül a középpontba; sőt, ez még általában sokáig szakítás után sem változik. Ha két ember már eljutott oda, hogy lezárták a kapcsolatot, hajlamosak még utána átlagosan fél évig kizárólag az „én” szót használni, és teljes belső elemzést végezni, hogy megtalálják újra önmagukat. Szakértők úgy vélik, akad még néhány kevésbé feltűnő előjele annak, hogy a szakítás már nincs messze.
A cikk a hirdetés után folytatódik a következő oldalon, lapozz!