Svájci óra, a mestermunka gyümölcse

Svájci óra, a mestermunka gyümölcse

Címlap / Stílus / Divat / Svájci óra, a mestermunka gyümölcse

Svájc és az órák: évszázadok óta kapcsolódik egymáshoz ez a két szó. Mindenki tisztában van azzal, hogy a svájci óráknak nincs párja a világon. De hogyan alakult ki a svájci óragyártás, és miért éppen Svájc az órák fellegvára? Cikkünkben bemutatjuk a svájci órák történetét és szemezgetünk a legismertebb márkák közül. (x)

A svájci órák eredete

Az Órashop.hu svájci óráira mindig számíthatunk, ha a pontos időre vagyunk kíváncsiak!

Ha a svájci órák eredetét keressük, akkor egészen a 17. századig kell visszamennünk. Érdekességképpen ne Svájcba, hanem Franciaországba vezessen az utunk! Az utazás sajnos nem lesz kellemes. XIV. Lajos idejébe érkezünk, aki az erőszakos katolizálása következtében eltörölte a szabad vallásgyakorlást, és elüldözte a protestánsokat. A protestánsok templomait, iskoláit felégette, és arra kényszerítette őket, hogy térjenek át a katolikus vallásra.

A hugenották azonban az áttérés helyett Franciaországból Svájcba menekültek melynek következtében 200.000 hugenotta lépte át a francia-svájci határt, hogy aztán a Jura hegységben telepedjen le. A hugenották között nagyon sok magasan képzett kiváló kézműves volt, akik megteremtették ezen a környéken az óraipar bölcsőjét.

A svájci órák különlegessége

A svájci óragyártók a mai napig ragaszkodnak ahhoz, hogy az órákat a legkiválóbb alapanyagokból, a legnagyobb gondossággal szereljék össze. Az alkatrészek kizárólag fémből készülhetnek, fröccsöntött műanyagok szóba sem jöhetnek. Minden svájci óra bármikor megszerelhető, karbantartható kell legyen, és minden alkatrész rendelkezésre kell, hogy álljon a javításhoz. Éppen ezért az óra nem tartalmazhat javíthatatlan fogaskerekeket vagy bármilyen más, egyszer használatos alkatrészt. A svájci óra korlátlan számban szétszedhető és összerakható, tudatos tervezéssel készült örök darab.

Mi a különbség a svájci órák és a távolkeleti divatórák között?

A távol-keleti órák sorozatgyártásban, automatizáltan készülnek, rengeteg műanyag alkatrésszel, présgépekkel, és olyan csavarokkal, melyek miatt az óra sok esetben nem szétszedhető, vagy szétszedés után nem javítható. Ezek az órák mutatósak, divatosak, viszonylag olcsók is, és a gyártók az óra minőségi felépítése helyett a pénzt reklámra fordítják. A bekerülési költség nagy része tehát reklámra fordítódik, míg a svájci órák esetében a pénzt az óra előállítására használják fel.

A svájci órák kategorizálása

Ha a svájci órák árát vizsgáljuk akkor látható, hogy többféle árkategóriát találhatunk. A teljesség igénye nélkül a belépő kategóriába tartozik például a Certina, a Tissot, a középkategóriába az Edox vagy a Louis Erard, felső kategóriába találjuk a Tag Hauer vagy az Eterna márkákat.

Minden svájci órán egységes a Swiss Made felirat, legyen szó az alacsonyabb árfekvésű svájci óráról vagy egy csúcskategóriás modellről. Ez a felirat garantálja azt, hogy az óra megfelel a svájci órák részére támasztott követelményeknek, tehát kiváló minőségű, javítható termék, ami akár élethosszig fogja szolgálni tulajdonosát.

VIDEO Közvetlen járat Budapestről: ezekkel a látnivalókkal csábít Tirana

Kövesd a Bien.hu cikkeit a Google Hírek-ben is!