A fürdőkád tisztítása elég kényelmetlen feladat, mondjuk jó eséllyel csak néhány percet kell fölé hajolva töltened és alaposan kisikálni. A következő tippekkel viszont elérheted, hogy könnyebb legyen takarítani és tovább maradjon tiszta.
Mielőtt nekivágnál, érdemes először észben tartanod, hogy milyen anyagú a kádad. A legtöbbször porcelán, akril, üveggyapot vagy zománc anyagok közül lehet választani. Ha műanyagos hatású, akkor valószínűleg akrilról vagy üveggyapotról beszélhetünk.
VIDEO A legerősebb csillagjegy párosok, akik tökéletes házastársak lesznek
1/4 A tisztítószer kiválasztása
A boltokban számtalan fürdőszobai tisztítószer közül választhatsz, de ott vannak a kedvelt házi megoldások is. A szódabikarbónából és vízből kikevert paszta például a legtöbb felületen működik és tökéletes fegyvere a szappanmaradványoknak.
Amennyiben porcelán kádról van szó, úgy bátran használhatsz ecetet a tisztításhoz. Keverj össze egy keveset langyos vízzel és mosogatószerrel, ezzel alaposan dörzsöld át a kádat.
Ha bolti tisztítószert keresel, akkor mindenképp olvasd el alaposan az összetevőit. A porcelán és zománc esetében kevésbé kell tartanod attól, hogy bajuk lesz, az akril viszont könnyen karcolódik.
Akril/üveggyapot: keverj össze fél csésze mosogatószert 2 csésze forró vízzel. Ebben az esetben óvatosan megpróbálhatod a foltokat szódabikarbónás-vizes pasztával is kezelni, de előbb teszteld egy kevésbé látható helyen, hogy nem karcolódik-e meg tőle a kád anyaga.
Zománc: szintén egy sérülékeny anyagról beszélünk, amit az erős vegyszerek, például a klóros anyagok elszínezhetnek. Érdemes ezért a fenti, kevésbé durva tisztítószereket alkalmaznod.
Porcelán: bátran használhatsz klóros tisztítószert, de a korábban említett szódabikarbónás tisztítás is elég lehet. Ha vízköves a kád, próbáld meg ecettel eltávolítani ezeket a foltokat.
Ha megvan a tökéletes tisztítószer, akkor jöhet a munka. Először töröld le a kád széleit, majd állj neki a foltoknak. Körkörös mozdulatokkal dörzsöld az egész felületet, haladj kívülről befelé.
A következő lépés egyszerű: hagyd hatni a tisztítószert. Rengeteg fárasztó sikálástól menekülhetsz meg, ha legalább fél-1 órát hagyod hatni a szereket. Ha letelt a hatóidő, akkor ismét jöhet egy kis dörzsölés - szükség esetén és a kényesebb felületek esetében használj mikroszálas törlőkendőt, vagy puha sörtéjű kefét. Ezt követően öblítsd le alaposan mindenhol a tisztítószert, majd töröld át egy tiszta ronggyal.
Talán a legfontosabb lépés ahhoz, hogy mindig tisztának tűnjön a kád, ha a megelőzésre is figyelmet fordítasz. Időnként érdemes letörölnöd a szappanmaradványokat és a friss szennyeződéseket, így nem száradnak a kádra és kevesebb munkád lesz velük később. Érdemes a hagyományos szappanok helyett folyékony termékeket használnod a fürdéshez, illetve sokat segít, ha talkumot/ zsírkövet nem tartalmazó tisztálkodószerre cseréled a hagyományos szappant.