Einstein sem volt tévedhetetlen. A látható és a láthatalan energiacseréje

Einstein sem volt tévedhetetlen. A látható és a láthatalan energiacseréje

Címlap / Kikapcsolódás / Tech és kütyük / Einstein sem volt tévedhetetlen. A látható és a láthatalan energiacseréje

Szilárd, folyékony és légnemű, ez a három ismertebb halmazállapot, legalábbis ezekről tanultunk. Vajon miért nem tudunk szinte semmit a többiről? Pedig úgy tűnik, kell, legyen ezeken kívül is még valami. Ez így túl kevés az univerzumunk és a benne történő dolgok megértéséhez. (Erős idegzetűeknek.)

VIDEO Nyári horoszkóp: Mit hoznak idén nyáron a csillagok?

Az üresség tele van

A negyedik halmazállapot a plazma, ami elektromos töltéssel rendelkező gáz. Azért olyan jelentős számunkra, mert a tudósok azt feltételezik, hogy ez alkotja a világegyetem 99,99%-át. Ez így már kicsit érdekesebb ugye? Az előbbiekben említett halmazállapotok a plazmából származnak, tehát lényegében minden plazmaként kezdi pályafutását. Plazma vesz körül minket mindenütt, ebből épül fel a környezetünk, ezt lélegezzük be.

A könnyebb megértés kedvéért néhány példa, plazma a villám, a napszél, a Nap, a sarki fény, a tűz, a víz, a Tesla-gömb és minket is ez vesz körül. A plazmakozmológia szerint az egész világűrt elektromosság hatja át. Nem üres, mivel csordultig tele van plazmával. Ez tölt ki és köt össze mindent: a bolygókat, a galaxisokat, egyes helyeken sűrűbb, máshol meglehetősen ritka. Ha jól bírod a sokkoló dolgokat, akkor menjünk egy kicsit tovább, hiszen ez még nem lehet minden.

Vershinin/istockphoto.com

Oldalak: 1 2 3 4

A cikk folytatódik, lapozz!

«Előző
1/4
Következő»
Kövesd a Bien.hu cikkeit a Google Hírek-ben is!