Koronavírus: Bevásárlás a járvány alatt – 7 mód, ahogyan minimalizálod a fertőzés veszélyét

Koronavírus: Bevásárlás a járvány alatt – 7 mód, ahogyan minimalizálod a fertőzés veszélyét

Címlap / Otthon / Háztartás / Koronavírus: Bevásárlás a járvány alatt – 7 mód, ahogyan minimalizálod a fertőzés veszélyét

A koronavírusra való tekintettel biztos, hogy te is próbálod minimalizálni azt az időt, amit a házon kívül kell töltened. A bevásárlás miatt azonban kénytelen vagy kimozdulni otthonról, ilyenkor pedig jobban ki vagy téve az esetleges fertőzésveszélynek. Hogy ennek esélyét csökkentsd, az alábbi 7 szabályt tartsd be!

Felejtsd el az ujjaidat

Kilépsz az ajtón, és megnyomod a liftgombot. Kézzel nyomod le a kilincset, majd nyomkodni kezded a telefonodat.

Sajnos ez most rendkívül veszélyes lehet, hiszen nem tudhatod, előtted ki ért hozzá a gombokhoz vagy ajtókhoz!

Ezért egy ideig inkább próbáld meg ezeket az alkalmat lecsökkenteni, és ne az ujjaidat használd mindenhez.

A kilincset nyugodtan nyomd le a könyököddel, az ajtót pedig told meg a csípőddel: bármilyen megoldás jöhet, csak ne az ujjaid érintkezzenek ezekkel a felületekkel.

 

Vidd a saját szatyrodat

Már a koronavírus megjelenése előtt is egyre többen figyeltek arra, hogy saját bevásárlószatyorral érkezzenek a boltba, de most ez mindennél fontosabbá válik.

A legjobb az lenne, ha egy kisebb kosarat magaddal tudnál vinni a rövidebb bevásárlásokra, hogy biztosan ne érj hozzá a boltban lévő kocsihoz és kosárhoz.

De már az is jó, ha a szatyor sajátod, és az ételeket utána nem egy olyanba pakolod át, ami régóta ott áll az üzletben.

 

Ne érj hozzá kézzel

Fontos odafigyelni arra, hogy lehetőleg semmihez se nyúlj puszta kézzel az üzletben.

Ebbe a kategóriába tartoznak a péksütemények, zöldségek és gyümölcsök, hiszen nem tudhatod, a boltig tartó úton mihez értél hozzá, ami esetleg kórokozókat tartalmazott magán.

Sőt, hazaérve akár arra is fordíthatsz némi időt, hogy a dobozokat és csomagolásokat áttörlöd, nehogy azokon bújjon meg baktérium, vírus.

 

Hagyd a készpénzt

A bankjegyek és pénzérmék már önmagukban is rendkívül koszosnak számítanak, tele baktériumokkal, hiszen kézről kézre vándorolnak.

De most, amikor egyébként is nagyobb veszélynek vagyunk kitéve, a legjobb, ha megpróbálsz átállni a bankkártya használatára.

Hacsak teheted, inkább a kártyáddal fizess, és a legjobb, ha mindezt önkiszolgáló kasszáknál teszed. Ezáltal minimalizálod a személyes érintkezést!

 

9 napos szabály

Ha kimentél bevásárolni, hazatérve figyelj oda arra, hogy a ruháid és táskád el legyenek zárva.

A legjobb, ha az előtérbe teszed őket, távol a nappalitól és a többi helyiségtől, hiszen nem tudhatod, a kint töltött idő alatt milyen baktériumok kerültek rá.

Sajnos a kutatók sincsenek még tisztában azzal, a különböző felületeken mennyi ideig marad életben a koronavírus, ezért most jobb, ha inkább biztosra mész!

 

Egy méteren túl

Nem véletlenül vezették be a karantén alatt tartott Olaszországban sem azt a szabályt, hogy egy méteres távolságban kell sorba állni.

A távolságtartás rengeteget számít, ha esetleg a közeledben valaki beteg lenne, hiszen így nagyobb eséllyel tudod elkerülni a koronavírus továbbfertőzését.

Figyelj oda arra, hogy ne csak a boltban, hanem a tömegközlekedési eszközökön és az utcán is betartsd ezt a tanácsot!

 

Közlekedési eszközök

Ha lehet, most mindenképpen kerüld el a tömegközlekedési eszközöket. Hiába csak két-három megállót mész, akkor is!

A vírusnak másodpercek is elegendők arra, hogy eljussanak hozzád, ezért inkább sétálj, vagy keresd elő a biciklidet. Így lényegesen kisebb esélyed van elkapni a koronavírust.

Ha autóval jársz, szintén nem mentesülsz az óvintézkedések alól. Ne felejtsd el gyakran lefertőtleníteni a kormányt, váltót, kulcsot és egyéb felületeket, amikhez hozzáérsz, mert így is elkaphatod a betegséget!

 

VIDEO A csillagjegyek stresszkezelése a legrosszabbtól a legjobbig

Kövesd a Bien.hu cikkeit a Google Hírek-ben is!