Miért kezelik egyes szülők jobban a koronajárványt? Ez az egy közös van bennük

Miért kezelik egyes szülők jobban a koronajárványt? Ez az egy közös van bennük

Címlap / Életmód / Család / Miért kezelik egyes szülők jobban a koronajárványt? Ez az egy közös van bennük / 2. oldal

A szülővé válás olyan pont, ami „előtte” és „utána” részre bontja az ember életét. Az „előtte” időszakban csak a saját egészségéért és boldogságáért volt felelős, az „utána” időszakban pedig az élet megszűnt róla szólni, és valaki más ül a világegyetem közepén. Szülőnek lenni sokszor nehéz, és egyértelműen kihívást jelent. És ez ritkán volt nyilvánvalóbb, mint a 2020-as évben.

A közelmúltban két külön kutatócsoport két független felmérést végzett, hogy megvizsgálják:

  • Hogyan kezelik a szülők a járványhelyzetet?
  • Hogyan befolyásolja ez az otthoni helyzetet?

Valószínűleg senkit nem lep meg az eredmény, hogy a COVID-19 miatti nagyobb stressz több családi veszekedést, ingerültebb nevelési stílust és több szorongó gyermeket jósolt. Ugyanakkor az is világossá vált, hogy a jól működő családokban van közös nevező.

fizkes/istockphoto.com

Miben hasonlítanak a jól működő családok?

A jól funkcionáló családok középpontjában az úgynevezett pszichológiai rugalmasság állt. Ez az a képesség, hogy nyitott maradj az érzelmeid és gondolataid felé anélkül, hogy azok elborítanának, és a stresszes körülmények között továbbra is úgy viselkedj, ahogyan az érdekeidet és a céljaidat szolgálja. Minél rugalmasabbak voltak a szülők a vizsgálat szerint, annál konstruktívabb volt a szülői stílusuk, annál szorosabb a családi kötelék, és annál inkább képesek kezelni a korona miatti stresszt. És fordítva is igaz: minél pszichológiailag rugalmatlanabbak a szülők, annál jobban romlik a nevelési stílusuk, és annál inkább szenvedte meg az egész család a korona okozta stresszt.

VIDEO Így viseled az egyedüllétet, csillagjegyed szerint

Kövesd a Bien.hu cikkeit a Google Hírek-ben is!

Oldalak: 1 2 3

»