60 perc masszázs felér 4 óra alvással! Horváth Brigitta gyógymasszőrrel beszélgettünk

60 perc masszázs felér 4 óra alvással! Horváth Brigitta gyógymasszőrrel beszélgettünk

Címlap / Életmód / Egészség / 60 perc masszázs felér 4 óra alvással! Horváth Brigitta gyógymasszőrrel beszélgettünk

Függetlenül attól, hogy folyamatos ülőmunkát végzünk, túl sokat állunk, sportolás közben megerőltettük magunkat, vagy éppen teljesen elhanyagoltuk a mozgást, a testünket kedvezőtlenül érintheti, és hamar jelét adhatja, hogy nincs minden rendben. Ilyen esetekben, de megelőzés céljából, vagy azért, hogy meggyőződjünk róla, minden rendben van-e például az egyensúlyunkkal, érdemes lehet felkeresnünk egy gyógymasszőrt.

Bár sokan ma is azt hiszik, hogy csak nagy baj esetén lehet rá szükségünk, Horváth Brigitta gyógymasszőr most elárulja, miért is olyan jó döntés, ha te is részt veszel legalább egy ilyen kezelésen.

Mikor beszélhetünk gyógymasszázsról?

A gyógymasszázst rehabilitációs céllal gyógymasszőr vagy gyógytornász végzi. Mivel a testben keletkezett valamely betegséget, egyensúlytalanságot hivatott gyógyítani, többnyire terápiás jellegű, azaz többszöri kezelés is szükséges lehet. Gyógymasszőrként többféle technikát alkalmazunk, melyeket aszerint válogatunk, hogy milyen problémával állunk szemben. 

Én személy szerint svédmasszázs fogások mellett előszeretettel használok különböző fascia lazító technikákat, köpölyt, passzív kimozgatásokat, triggerpont terápiát, kineziológiai tapaszt.

Általában nincs „egy tuti” technika, hisz nincs két egyforma test, vagy eset sem. A kezelések ezért személyre szabottak. Szemben egyéb masszázsokkal, sajnos előfordul, hogy maga a kezelés nem mindig kellemes. A hatása viszont annál inkább!

Fotó: Gemini Massage by Brigi

Kiknek ajánlanád?

Sokakat megtéveszt a „gyógy” szócska e masszázsfajta hallatán, mondván ők nem betegek. Tévedés azonban, hogy ez csak már súlyosabb állapotban lévő páciensek gyógymódja. Az emberi test egy csoda, de szépsége abban is rejlik, hogy nincs két egyforma, vagy teljesen szimmetrikus test. Egy egészen pici deformitás is tud izomegyensúlybeli eltolódást okozni. 

Ez azt jelenti, hogy egészséges testben is előfordulhatnak izmok, amelyek túl feszesek, vagy éppen túl gyengék funkciójuk betöltéséhez.

Olyan életmódbeli hatásoknak, mint például a több órányi folyamatos ülés/állás, egyoldalú terhelés, mozgásszegény mindennapok, vagy éppen a túledzés valamelyikének pedig mindannyian ki lehetünk téve. Tehát mindenkinek ajánlom a gyógymasszázst, aki testben él!

Fotó: Gemini Massage by Brigi

Hogyan hat a masszázs a véráramlásunkra és a keringésünkre?

„A masszázs a lusták sportja” – szokták mondani. Masszázs közben az izmokat manuálisan átmozgatjuk, vérbőséget okozunk, mellyel előidézzük a szövetek anyagcserejének beindulását. Egy letapadásokkal teli testben romlik a vér- és nyirokkeringés hatékonysága is, kevesebb oxigén kerül az érintett területre, ami természetesen kedvezőtlen hatással lesz az egész szervezetre. 

Fotó: Gemini Massage by Brigi

Szerepe lehet a jobb alvásban?

Már önmagában az érintésnek is stresszoldó hatása van, de egy gondosan végzett masszázs során a test ellazul, az izomfájdalmak csökkenek, felfrissül a keringés, a test ritmusa lelassul. Ezek a hatások mind alapfeltételei a pihentető, jó minőségű alvásnak is. Egy 60 perces masszázs regeneráló hatása felérhet négy órányi alvással!

A bőrünk állapotát is befolyásolhatja?

A masszázs során a bőr kapilláris erei kitágulnak, ezáltal nő a tápanyag ellátottság, illetve gyorsabban kiürülnek a méreganyagok. A fokozott áramlás biztosítja a bőr nedvességtartalmát, rugalmassá téve azt. A rendszeres masszázs segíthet a ráncok kialakulásának megelőzésében, vagy akár a narancsbőr csökkentésében is.

Fotó: Gemini Massage by Brigi

Miként hathat a masszázs a lelki egészségünkre?

„Ép testben ép lélek” – amennyire közhellyé vált már, annyira igaz! Úgy gondolom, test és lélek nem szétválasztható. A testünk az egyetlen kapocs a lelkünk és a külvilág között. Már az életünk kezdetén a legfőbb kommunikációs eszközünk az érintés volt. Babaként ezáltál tudtuk, hogy létezünk, hogy szeretnek minket és biztonságban vagyunk. Felnőttkorban sincs ez másként. Masszőrként nap, mint nap vagyok szemtanúja annak, hogy sokszor nem ugyanaz az ember kel fel a masszázságyról, mint aki felfeküdt. Még kívülről is látható az a megkönnyebbülés és felfrissülés, ami végbemegy a kezelés során.

Fotó: Gemini Massage by Brigi

Milyen szempontokat vegyünk figyelembe, ha gyógymasszőrt választunk? 

Hogy jól érezzük magunkat masszázs közben és el tudjunk lazulni, elengedhetetlen, hogy bízzunk a terapeutánkban. Ezért egy fontos kiindulópont a választás során a szimpátia.

Egy jól kvalifikált gyógymasszőrt nem arról ismerünk fel, hogy minden problémánkat meg tudja oldani, hanem arról, hogy ismeri a saját határait és ha ő maga nem tud segíteni, irányt tud mutatni egyéb gyógymódokhoz vagy szakemberekhez.

Egy jó szakember továbbá nem csak masszíroz, hanem holisztikusan gondolkodik és törekszik a mélyebb összefüggések felfedezésére, hogy a problémát a gyökerénél tudja kezelni, s így egy hosszú távú tartósabb javulást ér el. Ehhez persze szükséges a páciens saját maga befektetett energiája is, akár életmódváltásról, akár rendszeres torna bevezetéséről legyen szó.

Nyitófotó: Gemini Massage by Brigi

VIDEO Halak csillagjegyűként ezekre számíthatsz párkapcsolatban a többi csillagjegytől

Kövesd a Bien.hu cikkeit a Google Hírek-ben is!