Az alábbi tippek segítenek okosan vásárolni:
- Csak listával. Szerencsés dolog, ha már van elképzelésünk, hogy kit mivel lepünk meg. Így célirányosan keresgélhetünk, nem járkálunk boltról boltra vagy töltünk több órát a neten, hátha megtetszik valami. Ha összeírjuk, mit szeretnénk venni vagy legalábbis milyen vonalon indulnánk el- és mennyit költenénk az ajándékokra, már nyert ügyünk van és nem fogunk túlköltekezni sem.
- Online vásárlás. Nagyban megkönnyíti a dolgunkat, ha webáruházakból vásárolunk és lehetőség szerint még december előtt. A Black Fridayt igazán így lehet jól kihasználni, érdemes legalább ezt a napot arra áldozni, hogy a kigondolt ajándékokat felkutatjuk a leárazott termékek között.
- Szerezzünk partnert a vásárláshoz! Méghozzá olyan valakit, aki szívesen elkísér minket és bírja a talpalást, ha már ki kell mozdulni. Véletlenül se kényszerítsünk családtagot, házastársat, bárkit, ha nincs ehhez kedve. A karácsonyi rohamhoz nincs mindenkinek ereje. Ha pedig megy egyedül is, annál jobb, valószínűleg sokkal megfontoltabbak és gyorsabbak is leszünk.
- Soha ne költsünk erőn felül! Persze, hogy mindenkinek a tőlünk telhető legszebbet, legjobbat adnánk. De egyszerűen felesleges és valljuk be, ostobaság ajándékok miatt eladósodni. Inkább keresgéljünk kicsit tovább, szembe fog jönni a megfelelő ajándék, nekünk tetsző áron.
Állítsd be a bient megbízható forrásnak a Google-ben!
Beállítom





