„Hálás vagyok, hogy fontosnak tartod a családi eseményeket.”
Az anyósod nagyra értékeli, ha közösen ünnepeltek vagy időt szántok a családi összejövetelekre. Az ilyen alkalmak nemcsak a kapcsolatokat erősítik, hanem neki is azt üzenik, hogy megbecsülitek a közös múltat és hagyományokat. Egy kis figyelmesség csodákra képes!
„Néha félek, hogy eltávolodunk.”
Bár az anyósod jó eséllyel nem mondja ki, talán aggódik amiatt, hogy idővel háttérbe szorul az életetekben. Ez természetes érzés, hiszen minden anya számára nehéz a „elengedés”. Egy-egy spontán üzenet, telefonhívás a párodtól segíthet enyhíteni ezeket a félelmeket, és megerősíteni, hogy mindig fontos marad számára (számotokra).
Az anyósod sokkal kisebb eséllyel lesz ellenség, mint olyasvalaki, aki támogatást és segítséget nyújthat számotokra. A legtöbbször csak arra vágyik, hogy érezze: még mindig helye van az életetekben. De persze nem minden anyós szándékai ártatlanok, és előfordulhat, hogy nem a jóindulat vezérli a tetteit. Olvass még a témában
Ilyen esetekben fontos, hogy egészséges határokat állítsatok fel, ami nem önzés, hanem a saját lelki békétek és kapcsolatotok védelme érdekében szükséges lépés. A tiszteletteljes, de határozott kommunikációval elkerülhetőek a nagyobb konfliktusok és lehetőség nyílhat arra, hogy mindenki megtalálja a helyét a családi rendszerben.






