5 természetes anyag, amelynek a gyógyhatása orvosilag bizonyított

5 természetes anyag, amelynek a gyógyhatása orvosilag bizonyított

Címlap / Életmód / Egészség / 5 természetes anyag, amelynek a gyógyhatása orvosilag bizonyított

Mikor a természetes gyógymódok kerülnek szóba, sokféle tanácsot hallunk, dédanyáink módszereitől kezdve a legújabb homeopátiás módszerekig. A legtöbb ilyen gyógyírról általában kiderül, hogy semmi valóság alapja nincs és szerencsénk van, ha nem ártunk velük magunknak, és csak simán nem használnak. Azonban jópár olyan természetes anyag van, aminek gyógyító hatását kutatások igazolják.

Ha valamid fáj és nem az az első dolgod, hogy a patikába rohan valami gyógyszerért, hanem valami alternatív megoldásra vágysz, akkor nem árt tudni, otthon mivel kúrálhatod magad sikeresen.

Íme öt természetes anyag, melyek gyógyhatása orvosilag bizonyított.

1. Gyömbér hányinger ellen

A gyömbér nálunk csak az utóbbi időben kezdett el népszerűvé válni, pedig ez a csodás gyökér rengeteg jó tulajdonságot hordoz magában. Nemcsak a vércukor szintet és az izomfájdalmat csökkenti, de kiválóan alkalmazható menstruációs görcsök enyhítésére ellen is. A leggyorsabban azonban abban az esetben hat, ha akkor fogyasztjuk, mikor hányingerünk van – vagy már hánytunk – ezen ugyanis szinte egyből enyhít.

Kismamáknak is ajánlják a gyömbér teát a reggeli rosszullétek ellen. 

2. Fejfájásra borsmenta

Fogrémekben és rágógumikban gyakran találkozhatunk a borsmenta jellegzetes és finom aromájával, azonban ez a hasznos fűszernövény nemcsak üde leheletet biztosít, hanem számos jótékony hatása van az egészségünkre. Fogyasztása jót tesz a májnak és a légúti betegségeknek, de a borsmenta illóolaját akkor is érdemes használnunk, ha tanulunk vagy dolgozunk, mert segít koncentrálni azzal, hogy ellazítja a feszes izmokat és serkenti a vérkeringést. Utóbbi miatt szinte instant enyhülést hoz a migrénes fejfájás ellen is.

Akkor a leghatásosabb, ha a bormenta olajból egy kicsit a halántékunkra vagy a homlokunkra kenünk. 

3. Kamilla a szorongás ellen

A kamilla – másnéven orvosi székfű – az egyik legősibb gyógynövény. Gyakorlatilag nem ismert semmilyen negatív mellékhatása és nem tudunk rászokni sem. A gyógyászatban virágzatát és annak kivonatait alkalmazzák. A kamillatea jótékony hatásait még felsorolni is sok: nem csak a légutakat tisztítja, hanem gyulladásgátló anyagokat is tartalmaz.

Hatékony görcsoldó, gyomor-, bél-, hólyag-, és epezavaroknál, valamint sebkezelésre, arc-, és hajápolásra is javasolják.

Mivel idegnyugtató anyagokat is tartalmaz, kiváló gyógyír a szorongásra is, így a túlzott idegességet természetes úton is enyhítheted vele.

4. Magnézium a pihentető alváshoz

A nyugtalan alvás, vagy a krónikus kialvatlanság iszonyú mértékben rontja az ember életminőségét, hiszen ha nem alszunk eleget, akkor nem tudunk megfelelően koncentrálni, aminek a tanulásunk vagy munkánk látja kárát. A kialvatlan ember ráadásul ingerlékeny is, így a szociális életünkre is negatív hatással van az alvászavar. Ilyenkor sokan erős altatókhoz nyúlnak, amiktől nemcsak kábán ébredünk másnap, de könnyen rájuk is szokhatunk. Pedig az alvászavart egészen egyszerűen is orvosolhatjuk, ugyanis a legtöbb esetben a magnéziumhiányhoz köthető.

Ez a stresszoldó ásvány nemcsak az izmokat lazítja el, hanem segít a természetes mély-alvás elérésében is. 

Kép: bit245/depositphotos.com

5. Méz és citrom a fájó torokra

A citrom és a méz is antimikrobiális, azaz mikroba-ellenes anyag, így mindkettő csodákra képes, ha a megfázásod kezdeti stádiumában alkalmazod őket. Ehhez nem kell mást tenned, mint egy bögre forró vízbe belecsavarnod egy citromot és hozzáadnod a mézet.

Ez a természetes és finom „limonádé” nemcsak a fájó torkot gyógyítja, hanem az immunrendszered is erősíti. Ha szúr a torkod, egyél egy teáskanál mézet, ami azonnal enyhíti az irritációt. 

VIDEO Ezek a szerencsehónapjaid 2024-ben

Kövesd a Bien.hu cikkeit a Google Hírek-ben is!