Az, hogy mennyire fontos rendszeresen kimosnunk az olyan gyakran használt, és a bőrünkkel is sokszor érintkező holmijainkat, mint a törölközők, a lepedők vagy az ágyneműk, nem is lehet vita tárgya. Még ha esetleg olykor el is feledkezel arról, hogy már a mosásban lenne a helyük, viszonylag hamar egyértelmű jeleit láthatod annak, hogy bizony mosásra szorulnak. De mi a helyzet a takarókkal?
VIDEO Nagy éves horoszkóp 2025: így alakul az éved személyes és munkahelyi fronton
Nem mindegy, mi a funkciójuk
Ha a takarókról van szó, sokan különféle célokra használunk bizonyos darabokat. Talán neked is vannak olyan takaróid, amelyek csak egy extra rétegként szolgálnak az ágynemű alatt, míg másokat arra használsz, hogy filmezéskor betakarózz a kanapén. Na és persze lehet az is, hogy egy takaró egyszerűen csak dekorációs elemként szolgál. Ezeket a funkciókat figyelembe véve pedig egyáltalán nem mindegy, melyiket milyen gyakran mosod ki – az viszont vitathatatlan, hogy időnként szükség van a felfrissítésükre.
Mindamellett pedig, hogy egy takarót milyen gyakran vagy hova használsz, egyéb tényezőket is érdemes figyelembe venned. Ilyen például, ha valaki az otthonodban allergiás, vagy ha a takaróra a házi kedvencek is felmennek, esetleg izzadtan ráül valamelyikőtök. Mindezek a tényezők ugyanis növelhetik az ajánlott mosási gyakoriságot, még akkor is, ha a plédek első ránézésre nem tűnnek koszosnak.
![](https://www.bien.hu/wp-content/uploads/2023/04/iStock-1007835982-1024x683.jpg)
Ez a gyakoriság lehet a megfelelő
Míg a lepedők esetében az általános ajánlások a hetenkénti mosást javasolnak, az ágyneműhuzatoknál pedig kéthetenkénti mosás ajánlott, azokat a takarókat, amik alattuk vannak, és nem érintkeznek közvetlenül a testünkkel, bőven elég lehet havonta kimosni.
A cikk folytatódik, lapozz!