„Látta, de nem válaszolt…” – Digitális sértődések, amiket tuti te is tapasztaltál már

Címlap / Életmód / Lélek / „Látta, de nem válaszolt…”...

„Látta, de nem válaszolt…” – Digitális sértődések, amiket tuti te is tapasztaltál már

🎥 Jobb ember vagy, mint hinnéd, ha ez az 5 dolog jellemző rád

Az eltűnő beszélgetések

Van egy másik furcsa jelenség is, amikor egy beszélgetés egyszerűen „elfogy”. Valaki válaszol még egy ideig, majd hirtelen megszakad a kommunikáció. Nem feltétlenül rosszindulatból történik, sokszor csak elfogy az energia a beszélgetéshez.

Sokan ezt a digitális világ egyik új udvariatlanságának tartják.

Mi számít ma valójában udvariasságnak?

A digitális illemszabályok még mindig alakulnak, ezért nincs minden helyzetre egyetlen jó válasz. Ami viszont egyre inkább számít, az az empátia. Egy rövid válasz, egy jelzés, hogy később írunk, vagy néhány kedves szó sokszor elég ahhoz, hogy a másik fél érezze, figyelünk rá. Az online kommunikáció gyors és praktikus, de könnyen személytelenné válhat. Talán ezért lett ma különösen fontos minden apró gesztus, amely emlékeztet arra, hogy a képernyő másik oldalán is egy ember van. Talán éppen ezért lett ma a figyelmesség az egyik legfontosabb digitális „illemszabály”. Néha egyetlen rövid válasz vagy egy kedves mondat is elég ahhoz, hogy a kommunikáció emberibb maradjon a képernyőkön keresztül is.

Állítsd be a bient megbízható forrásnak a Google-ben!
Beállítom

Oldalak: 1 2 3 4 5

Kapcsolódó cikk a következő oldalon:

🎥 A legerősebb csillagjegy párosok, akik tökéletes házastársak lesznek
Kövesd a Bien.hu cikkeit a Google Hírek-ben is!