Húsvéti sonka elkészítése

Húsvéti sonka elkészítése

Címlap / Életmód / Receptek / Húsvéti sonka elkészítése

Ha már nagyban készülsz a húsvéti ételek, főleg a sonka elkészítésére, vagy esetleg most vágsz bele először életedben, akkor íme néhány tanács, ami talán hasznos lehet.

1. Áztatás:

A nyers füstölt sonkát mossuk meg alaposan, majd az elkészítés napja előtti este áztassuk hideg vízbe. Így ugyanis távozik húsból a só nagy része, ennek következtében pedig nem csak finomabb lesz, de gyorsabban is fog megfőni a következő napon.

2. Zsír:

A húsvéti sonka zsíros részét lehetőleg ne távolítsuk el a sonkáról, amíg az meg nem fő. Ez a zsíros rész képes ugyanis megakadályozni a hús kiszáradását a tárolás, illetve a főzés hosszú órái alatt, valamint kellemes aromát is ad a húsnak.

3. Főzés:

A sonka főzésére jó néhány órát (minimum 3-4 órát) rászánhatunk. Sajnos a folyamatot nem is érdemes siettetni, ugyanis a sonkának kis lángra van szüksége, mert akkor fő át alaposan, ha lassan, nem pedig forralva főzzük.

4. Kihűlés:

Mikor a hús puhára főtt, akkor kapcsoljuk le a lángot alatta, de ne vegyük ki a főzővízből. Hagyjuk, hogy szép lassan hűljön ki a saját vizében, majd csak ezután öntsük le a vizet róla. Ezután a sonkát tegyük hűvös, árnyékos helyre.

5. Háló:

A kötözött sonkán lévő hálót is csak kihűlt állapotban szedjük le, ne próbálkozzunk vele sem a főzés előtt, sem akkor, amikor még nagyon meleg a hús. Ugyanez érvényes a szeletelésre is, ezt a műveletet is csak hideg hússal végezzük, hogy szép legyen.

6. Főzőlé felhasználása:

A főzőlevet, amelyben a sonkánk főtt, egyáltalán nem kell egyből kidobni: zsírosabb, nehezebb levesek (például bableves, lencseleves, stb.) ízesítésére még kiváló lehet a későbbiekben. Tojást, kolbászt is főzhetünk benne, de a zsíros lében főtt tojást már ne akarjuk megfesteni, mert nem fog sikerülni.

VIDEO Így viseled az egyedüllétet, csillagjegyed szerint

Kövesd a Bien.hu cikkeit a Google Hírek-ben is!