Ezzel a néhány lépéssel gondoskodhatunk otthonunk biztonságáról

Ezzel a néhány lépéssel gondoskodhatunk otthonunk biztonságáról

Címlap / Otthon / Ezzel a néhány lépéssel gondoskodhatunk otthonunk biztonságáról

VIDEO Halak csillagjegyűként ezekre számíthatsz párkapcsolatban a többi csillagjegytől

Az otthonunk ideális esetben a nyugalom szigete, ahol a nap végén összegyűlik a család, ahol közösen pihenhetünk és kikapcsolódhatunk, ahol igazán kényelmesen érezhetjük magunkat. Mindez azonban csak akkor tud teljesülni, ha ebben a közegben tökéletes biztonságban érezzük magunkat. Jó hír, hogy egy kis odafigyeléssel és néhány alapvető intézkedéssel jelentősen csökkenthetjük a veszélyeket, legyen szó betörésről, tűzesetről vagy elektromos problémákról. Nézzük, milyen lépéseket tehetünk ennek érdekében!

Ellenőrizzük és erősítsük meg a bejárati ajtót!

A bejárati ajtó az otthonunk elsődleges védvonala, így érdemes minőségi, többpontos zárral ellátott, masszív szerkezetű ajtót választani. A biztonsági ajtók ellenállnak a fizikai behatásoknak, és nehezítik a betörők dolgát. A plusz lánczár és a kémlelőnyílás pedig segít abban, hogy az illetéktelen személyek ne juthassanak át rajta. 

Telepítsünk biztonsági kamerát és riasztórendszert!

Egy modern kamerarendszer nemcsak elriasztja a betörőket, de szükség esetén az általa készített felvételek is hasznosak, hiszen nagyban segíthetik a hatóságok munkáját. A mozgásérzékelővel ellátott riasztók pedig azonnal jeleznek, ha valaki illetéktelenül próbál bejutni. A távvezérelhető rendszerek akár telefonos applikációval is kezelhetők, így akkor is ellenőrizhetjük az otthonunkat, ha éppen nem tartózkodunk ott.

Biztosítsuk az ablakokat is!

A földszinti és könnyen megközelíthető ablakok fokozottan veszélyeztetettek. Az ablakzárak, rácsok vagy biztonsági fóliák azonban jó szolgálatot tehetnek, hiszen megnehezítik a behatolást. Ha gyakran szellőztetünk, akkor érdemes olyan zárszerkezetet választani, ami lehetővé teszi, hogy az ablakokat résnyire nyitva hagyhassuk anélkül, hogy az könnyen nyitható lenne kívülről.

Gondoskodjunk az elektromos biztonságról!

A háztartási tűzesetek egyik leggyakoribb oka az elavult elektromos hálózat vagy a túlterhelt aljzatok. Egy szakemberrel érdemes időnként átvizsgáltatni a rendszert, különösen, ha régi épületben lakunk. Az FI relé (áram-védőkapcsoló) beépítése szintén fontos lépés, hiszen ez az eszköz azonnal megszakítja az áramkört, ha szivárgó áramot érzékel, például ha valaki véletlenül áramütést szenvedne. A FI relé talán nem az első eszköz, amire a biztonság kapcsán gondolunk, pedig nagyon is fontos elem minden háztartásban.

Ne hagyjunk értékeket szem előtt!

A betörők számára vonzó célpont egy olyan otthon, ahol könnyen hozzáférhetőek az értékek. Ha hosszabb időre elutazunk, ne hagyjunk értékes tárgyakat jól látható helyen, és érdemes egy időzített kapcsolót használni a világításhoz, hogy úgy tűnjön, mintha valaki otthon tartózkodna.

Telepítsünk füst- és szén-monoxid érzékelőket!

A tűzesetek és a szén-monoxid-mérgezés megelőzése érdekében elengedhetetlen a megfelelő érzékelők beszerzése. Ezek az eszközök azonnal riasztanak, ha füstöt vagy veszélyes gázokat érzékelnek, így időben cselekedhetünk. Az érzékelőket ajánlott évente legalább egyszer tesztelni, az elemeket pedig rendszeresen cserélni.

Figyeljünk a vízkárok megelőzésére!

A vízszivárgás és csőtörés komoly károkat okozhat az otthonunkban. Érdemes vízérzékelő szenzorokat telepíteni a fürdőszobába, a konyhába vagy a kazán közelébe, hogy időben észrevegyük a problémát. Ha hosszabb időre elutazunk, a főcsapot is elzárhatjuk, így minimalizálhatjuk a kockázatokat.

Ellenőrizzük és teszteljük rendszeresen a biztonsági eszközeinket!

Hiába rendelkezünk modern biztonsági berendezésekkel, ha azok nem működnek megfelelően. Rendszeresen ellenőrizzük a riasztókat, kamerákat, érzékelőket és a FI relé működését is. Ha bármilyen hibát tapasztalunk, azonnal javíttassuk meg, hogy szükség esetén valódi védelemre számíthassunk.

Otthonunk biztonságának megteremtése nem bonyolult feladat, de folyamatos figyelmet igényel. A legfontosabb, hogy ne halogassuk a biztonsági intézkedések bevezetését – a megelőzés mindig egyszerűbb és olcsóbb, mint a károk helyreállítása.

Kövesd a Bien.hu cikkeit a Google Hírek-ben is!