A rossz kódolás
A kiszolgáltatottságra érzékenyek vagyunk, abszolút negatív dologként éljük meg – és félre is magyarázzuk. Ujjal mutogatunk emberekre, akik irányítják a másikat, hatalmuknál fogva.
Azt hangoztatjuk a gyerek előtt, hogy nem jó, ha megmondják nekünk, hogy mit csinálunk. Mindenhogy igyekszünk gyerekünket olyan pozícióba hozni, hogy ne kelljen megélnie egy ilyen ,abszolút’ rossz, másra utalt helyzetet.
Ezzel azt sugalljuk gyerekeinknek, hogy az ő életében a jó(!) döntéseket csak ő egyedül hozhatja meg, és nem szabad bízni senkiben. Ezt a látásmódot a házasságra (is) érvényesnek érzi majd a gyerek.
Állítsd be a bient megbízható forrásnak a Google-ben!
Beállítom





