Mi az optimális megoldás?
A szakemberek szerint 13–14 éves kor körül lehet fontolóra venni az okostelefont, ha a gyermek elég érett a felelős használatra, de az internet nélküli, kizárólag egyszerű funkciókra szorítkozó készülék sok szülői aggodalmat csökkenthet.
A jól informált döntés és nyílt kommunikáció segíti, hogy a digitális eszköz ne kockázat, hanem felelősség és biztonsági lánc legyen: ehhez elengedhetetlen, hogy a gyerekekkel már egészen kis korban elkezdjünk beszélni az internet lehetőségeiről és veszélyeiről, így azok nem egyszerre zúdulnak rájuk akkor, mikor az első okostelefonjukat megkapják.
Egyre több kutatás és szakértői állásfoglalás mutat rá: a túl korai okostelefon-hozzáférés nem csak stresszt és függőséget okozhat, de hosszú távon árthat is a mentális jólétnek. A legbiztonságosabb szabály szerint legkorábban 13–14 éves kortól kezdjünk el gondolkodni az okostelefonton, igény szerint egy egyszerűbb változattal kezdve. Internetkapcsolattal rendelkező készüléket pedig csak akkor adjunk a gyermek kezébe, ha már valóban készen áll a felelős online jelenlétre. Olvass még a témában
Ezek a gyökerek energiát fakasztanak – Melyikre van most szükséged?
Ez vár rád a munkában idén szeptemberben – zodiákusod szerint
„A történetek, emlékek tovább élhetnek fizikai értelemben is” – különleges módon születnek újjá a ruhák az Ouraburánál
Amikor már éppen feladtam volna: Ez a mondat meghozta az áttörést a terápiámban






