A Magas-Bakony Tájvédelmi Körzetet a kilencvenes évek elején hozták létre. A terület elsődlegesen a Kőris-hegyet és tágabb környékét foglalja magában, összesen 8754 hektáron. Kimagasló értékeit vadregényes, érintetlen erdeinek, biológiai sokszínűségének és geológiai változatosságának köszönheti – nem csoda, hogy képtelen vagyok megunni ezt a vidéket. A terület különösen vonzó célpont a turisták számára, hiszen meredek völgyek, kimagasló hegyek, szurdokok és barlangok csábítják az erre tévedőket. Azonban nem csak a tájvédelmi körzet, hanem közvetlen környezete is bámulatos, egyfolytában megújuló látnivalókat rejt.
A Magas-Bakony Tájvédelmi Körzet – egyik legmeghatározóbb színhelyének – népszerű látnivalója a Hubertlaki-tó. A tavat érdemes felkeresni az ugyan kisebb kerülőt magába foglaló, de gondosan kijelölt Hubertlaki tanösvényen, amire könnyedén rá lehet csatlakozni Odvaskőről, vagy rövidített változatban Huszárokelőpusztáról is.
A Hubertlaki-tó „bakonyi Gyilkos-tó” néven is elhíresült: eredetileg vaditatónak szánták, ám a források bőséges vize szinte elárasztotta a területet. Az így keletkezett tavacskában elpusztultak a fák, ám csonkjaik az ég felé meredeznek a vízből.
Az Odvaskő-barlang egy rövid, de meredek (részben lépcsős) útvonalon közelíthető meg az odvaskői parkolótól indulva, a Boroszlán tanösvényen haladva. A dolomitban kialakult barlang belseje kb. 20 méter hosszú, 10 méter széles és átlagosan 3-4 méter magas.
A régészeti leletek alapján tudjuk, hogy régóra lakták az emberek sőt, egy csaknem 1000 éves alapítólevélben is említést tesznek róla. Óvatosan, de érdemes körülnézni a barlang tetején levő sziklákról, ahonnan csodás panoráma tárul elénk a bakonyi hegyekre.