Amikor az orgazmusról beszélünk, általában az ejakulációra, a hüvelyi orgazmusra és a klitoriális orgazmusra gondolunk. De körülbelül 15 különböző orgazmus létezik, attól függően, hogy az egyén teste hogyan reagál az ingerlésre – mondta a The Guardiannek Tuğçe Balik, tantrikus gyakorló és szexológus, aki éppen az emberi szexualitásból írja a doktoriját.
VIDEO Nyári horoszkóp: Mit hoznak idén nyáron a csillagok?
Az ilyen, egyéb típusú orgazmusok közé tartoznak a test bizonyos részein, például a prosztatán, a méhnyakon és a mellbimbókon alapuló orgazmusok. Ide tartozik továbbá a Balik által „energetikai” orgazmusnak nevezett orgazmus is. Ez meditáció és fantázia hatására jöhet létre, anélkül, hogy a test bármely pontját stimulálnák vagy csak megérintenék, valamint az alvásorgazmus, amelyet becslések szerint a nők 37%-a, a férfiak 83%-a tapasztalt már.
Hogyan történik a mellbimbó orgazmus?
A mellbimbókat régóta erogén zónának tekintik. Bár nincsenek adatok arra vonatkozóan, hogy az emberek mekkora hányada tapasztalta már meg a csúcspontot mellbimbójáték hatására, egy 2006-os tanulmány szerint a nők 82%-a, a férfiak 52%-a találja izgatónak a mellbimbóstimulációt.
2011-ben Dr. Nan Wise, egy New Jersey-i pszichoterapeuta, szexterapeuta és idegtudós végzett egy tanulmányt, amelyből kiderült, hogy a mellbimbóstimuláció valójában hogyan hat az agyra. Ez a tanulmány megállapította, hogy „a klitorisz, a vagina és a méhnyak a genitális érzékelő kéregben van leképezve”. A genitális érzékelő kéreg kifejezést Wise és kollégái alkották meg az agy két féltekéje között elhelyezkedő részre, amelyet ő „hedonista örömzónának” vagy „az agy ágyékának” is nevez.