Délután (15–18): Kissé csökken a hőérzet, 10–13 °C között tart a levegő. Nyugaton szakadozik a felhőzet, keleten még sok a napsütés. A szél továbbra is 10–15 km/óra, helyenként erősebb lökésekkel 20–25 km/óra.
Este (18–22): Gyors lehűlés indul, 4–8 °C közé esik vissza a hőmérséklet. Sokfelé csökken a felhőzet (10–15%), a csapadék esélye alacsony (5–10%). Az északnyugati szél mérséklődik, 5–10 km/óra, de a nyílt, magasabban fekvő részeken még lehetnek 15–20 km/órás lökések.
Éjszaka (22–06): Hűvös, helyenként csípős éjszaka érkezik. A minimumok 2 és 4 °C között alakulnak. Többnyire kevés felhő (felhőzet 10–20%), csapadék nem valószínű (0–10%). Az északnyugati, északi szél tovább gyengül, 5 km/óra, szélcsendesebb órák az Alföld belsejében adódnak. Olvass még a témában
Pollenhelyzet
A kora tavaszi allergének ma többfelé aktívak. A mogyoró és az éger pollenkoncentrációja közepes–magas, a ciprus- és tiszafaféléké közepes, a fűz alacsony–közepes szinten mozog. A szeles idő a déli órákban fokozza a terhelést, a futó záporok viszont átmenetileg tisztítják a levegőt. A kültéri programokhoz napszemüveg, sapka és orröblítés ma sokat segít, városban délután közepes–magas, eső után alacsony a kockázat.






