Az iskolában töltött idő jórészt a tanulásról szól, de a szünetek legalább ennyire fontosak a fejlődés szempontjából. És mint minden téren, ebben a kérdésben is ahány ország, annyi szokás.
VIDEO Nyári horoszkóp: Mit hoznak idén nyáron a csillagok?
Gyerekkori emlékeim alapján az egyik leggyakoribb indok, ami miatt a tanáraink fegyelmeztek minket, a szünetekre való kirohanás mikéntjéből fakadt. Annak tempója, zajszintje és a folyamat közben általunk tanúsított vélt vagy valós mentális állapot kifejeződése. Magyarán, kicsengetéskor minden gyerek úgy rohamozta meg a folyosót és iskolaudvart, mintha nem lenne holnap.
Pedig valójában a gyerekek részéről teljesen normális ez a viselkedés, hiszen fizikai, mentális, szociális fejődésük szempontjából nagyon fontos a felszabadult játék, mozgás, a szabad, kötetlen időtöltés. Éppen ezért egyáltalán nem mindegy, hogyan telik el a szünet, mennyi ideig tart és mivel töltik ezt az időt a diákok.
A játék és kikapcsolódás alapvető joga és szükséglete minden gyereknek, ezt a világ összes iskolájában biztosítják, de mindenhol egy kicsit másként.