Miért szűnik meg felnőttkorban sok testvérkapcsolat?

Miért szűnik meg felnőttkorban sok testvérkapcsolat?

Címlap / Életmód / Család / Miért szűnik meg felnőttkorban sok testvérkapcsolat?

Általános feltételezés, hogy a testvérkapcsolat valódi kincs: élethosszig tartó támogatást és barátságot jelent. Ehhez képest a valóság megdöbbentő a kutatások szerint: a testvérek fele alig találkozik.

VIDEO Nyári horoszkóp: Mit hoznak idén nyáron a csillagok?

A többgyerekes szülők általában azt remélik, hogy gyermekeik egész életükben támogatják majd egymást, akkor is, ha ők már nem élnek. Ösztönösen gondolják, hogy testvérek között csakis jó kapcsolat lehet, mintha a vérségi kapcsolat és az együtt töltött gyerekkor egyértelműen ezt feltételezné. De vajon a valóságban is ilyen egyszerű a helyzet?

Számos tanulmány vizsgálta, hogy a testvérek milyen gyakorisággal találkoznak felnőtt életük során. Egy holland vizsgálat 4000 fős mintával dolgozott. A résztvevők 47%-a havonta érintkezett személyesen vagy telefonon testvérével, a többiek viszont sokkal ritkábban. 40 százalékuk csak néhányszor, 13 százalékuk pedig legfeljebb egyszer egy évben vagy egyáltalán nem találkozott testvérével.

Mi áll ennek hátterében?

Legutóbb egy online kérdőív azzal a kérdéssel foglalkozott, hogy azok az emberek, akik alig vagy egyáltalán nem tartanak kapcsolatot a testvéreikkel, vajon mivel magyarázzák az elhidegülést. A többség családjában jellemző volt a vita és a konfliktus, a szülőktől való elidegenedés. Ez utóbbi gyakran éket vert a testvérek közé: ha egyikőjük rossz viszonyt ápolt a szülőkkel, a másik viszont nem, a két pártra szakadás eltávolította egymástól a testvéreket is.

Oldalak: 1 2 3 4

A cikk folytatódik, lapozz!

«Előző
1/4
Következő»
Kövesd a Bien.hu cikkeit a Google Hírek-ben is!