Minden bizonnyal igaz, hogy az egészséges magatartásformák, mint például a tápláló étrend és a rendszeres testmozgás meghosszabbítják az élettartamunkat. Ezeket a szokásokat azonban nehéz megőrizni, ha nincs különösebb motivációnk. Nagyrészt ez az oka annak, hogy az életcélok megléte az egyik legfontosabb közös vonása a kék zónákban élőknek, vagyis azoknak, akik a világ azon területein élnek, ahol arányosan a legtöbben élnek 100 évnél is tovább. Sokan pedig úgy tartják, hogy az életcélok csak még erősebbek lesznek, ha a partnerünket is bevonjuk és motiváljuk arra, hogy együtt is építsük a terveinket.
VIDEO Nagy éves horoszkóp 2025: így alakul az éved személyes és munkahelyi fronton
Miért olyan fontosak az életcélok?
Azokról az emberekről, akik tudják, mit akarnak az életben, úgy tartják, hogy boldogabban ébrednek, egyensúly uralkodik az életük legtöbb területén, és motiváltabbnak érzik magukat. Mindez egy párkapcsolatot is képes megerősíteni, főleg, ha hosszú távú közös céljaitok is vannak. Az életcéljait természetesen mindenki maga dönti el. Első körben nem érdemes olyan hatalmas dolgokban gondolkodni, mint a rák ellenszerének a megtalálása vagy a szegénység felszámolása. Kezdetben csak találni kell valamit, amit egész életünkben élvezünk csinálni vagy követni.
Olyan életcélok kitűzése például teljesen ideális, mint hogy „Jó szülő leszek, jó kapcsolatot ápolok a gyermekeimmel, és a családom lesz a legfontosabb a számomra”, vagy „Szeretem az állatokat, és szeretnék segíteni a szükségtelen szenvedésük csökkentésében”.
Mindezek a dolgok képesek meghosszabbítani az élettartamot, ezt pedig tudományosan is bizonyították. Különböző tanulmányok ugyanis kimutatták, hogy azok az emberek, akiknek egyértelmű életcéljaik vannak, szinte mindig tovább élnek, mint a kevésbé céltudatos társaik.
A cikk folytatódik, lapozz!