Este (18–22 óra): hidegebb, helyenként párássá váló idő. Hőmérséklet: 0–4 °C. Felhőzet: 50–70%, a Tiszántúlon több szakadozás. Csapadék esélye: 10–30%, néhol gyenge szitálás, északi völgyekben átmenetileg ónos ködfoltok sem kizártak. Szél: ÉNY 10–20 km/h, lassan mérséklődik.
Éjszaka (22–6 óra): csípős, többfelé ködös idő alakul. Hőmérséklet: -4–0 °C (derültebb, szélcsendes tájakon alacsonyabb). Felhőzet: 40–60%, nyugat felől vékony felhők szűrnek. Csapadék esélye: 10–20%, főként gyenge szitálás/ködszitálás. Szél: ÉNY 5–15 km/h, többfelé gyenge vagy mérsékelt.
Pollenhelyzet
A fák közül a mogyoró és az éger meginduló szezonja érződik. Terhelés: alacsony–közepes, a Domináns: mogyoró, éger, főleg a Dunántúlon és a Dél-Alföldön rövid időszakokra közepes szintet elér. A szél átmenetileg felerősíti a tüneteket. A kültéri gombaspórák szintje alacsony. Ha érzékeny vagy, ma inkább rövidebb sétát választasz, és érdemes napszemüveget, sálat viselned. Olvass még a témában
.






