A magyar vonatozás felér egy lelki gyakorlattal

A magyar vonatozás felér egy lelki gyakorlattal

Címlap / Kikapcsolódás / Szórakozás / A magyar vonatozás felér egy lelki gyakorlattal

A közösségi közlekedés során az ember elsajátít egyfajta zen életfilozófiát, és már nem füstölög bizonyos dolgokon, hanem sztoikus nyugalommal tűri a megváltoztathatatlant. Az alábbi dolgokról például valószínűleg fogalma sincs azoknak, akik nem utaznak rendszeresen nagyobb távolságra vonattal Magyarországon, azok a szerencsések azonban, akik ki vannak téve ennek a jellemfejlesztő kalandnak, az alábbi tanulságok ismerősek lesznek.

VIDEO Nagy éves horoszkóp 2025: így alakul az éved személyes és munkahelyi fronton

A menetrend azért van, hogy legyen mihez képest késni

Rutinos vonatozók már nem a menetrendhez képest rendelik ki a rokonokat autóval az állomásra, hanem telefonálnak, amikor már olyan közel értek a célállomáshoz, ahonnan akár gyalog is hazaérnének – így talán nem kell órákat várni a családnak.

Aki nem vonatozik, az valószínűleg azt sem tudja, hogyan rándul össze az ember gyomra, amikor a hangosbeszélő óráknak tűnő másodperceken át sorolja a megállókat, ahonnan az „érkező vonat” nem egészen pontosan, de „előre láthatóan” késni fog valamennyit.

Az avatatlan szemlélő valószínűleg azt sem érti, miért nevet fel mindenki megkönnyebbülten, amikor a szónoklat „5 perc”-cel zárul. Ennyi még igazán bele volt kalkulálva.

Minden kocsi büfékocsi

A mezei szemlélő számára a hagyományos vonatokon látszólag nincsen büfékocsi, de ez egy átverés, a valóság éppen ellentétes. Minden kocsi egy büfékocsi, ahol az emberek már az állomásról való kigurulás pillanatában elkezdik kipakolni a rántott húsos zsemlét, a paprikát, a paradicsomot, a termoszos kávét, az élelmesebbek pedig kis üvegben sót is hoztak magukkal.

Ha szerencsénk van, és útitársaink is magukévá tették már a zen felfogást, svédasztal lesz a fülke fogásaiból, és mindenki vígan cserélgeti a hazait.

Közösségi művelődési tér

A vasút az általános műveltség terjesztéséről is gondoskodik, egyfajta népművelő szerepet tölt be, hiszen egy hosszabb út során, esetleg amíg 6 órán át állunk egy felsővezeték-szakadás miatt a puszta közepén, az ember nem csak azt a könyvet fejezi be, amit magával vitt, de a kocsiban ülők egymás között is cserélgethetnek, így akár a velünk utazó orvostanhallgató szakvizsgájára is felkészülhetünk.

Oldalak: 1 2 3

A cikk folytatódik, lapozz!

«Előző
1/3
Következő»
Kövesd a Bien.hu cikkeit a Google Hírek-ben is!