A fürdőszobánk alapterülete nem túl nagy, ezért minden trükköt be kellett vetnünk a berendezésekor: különálló tusolót szerettünk volna, de én ragaszkodtam ahhoz, hogy egy kádban is elmerülhessünk.
Végül sikerült olyan megoldást találnunk, ami mindenkinek megfelelt, úgyhogy egy méretes üvegfalat tettünk be a sarokba tervezett zuhany egyik oldala gyanánt. Ennek köszönhetően optikailag nem törtük meg a teret, és a vékony választónak köszönhetően a rendelkezésre álló négyzetmétereket is maximálisan kihasználtuk. Ezután már csak az okozott némi fejtörőt, hogyan tartsuk tisztán ezt a hatalmas felületet, hiszen az ország egyik leginkább vízköves részén lakunk.
VIDEO Év végi fejlődés horoszkóp: ez az, amit még idén kell megfejlődnöd
1/3 Használj lágy vizet!
Manapság már nem csupán csapra szerelhető vízlágyítókat vásárolhatunk, hanem olyanokat is, amik képesek a házba érkező vizet teljes egészében megszűrni. A beköltözésünk előtt a vezetékeket, csöveket teljesen kicseréltük, így aztán csak annyi volt a dolgunk, hogy a hálózatra rákötettünk egy vízlágyítót is.
A készülékbe néhány havonta sót kell tölteni, így a fürdőbe, a mellékhelyiségbe, és persze az összes háztartási gépbe szűrt víz érkezik.
Bár a vízlágyító nem olyan olcsó beruházás, ahol különösen sok a vízkő, megtérül az ára.
Nem szükséges semmilyen más vízlágyítót használni. Nem kell aggódni, hogy tönkremennek a gépek a lerakódásoktól, és el lehet hagyni az öblítőt is. A ruhák puhák, az edények is ragyognak, és nem utolsó sorban jóval kevesebb időt kell takarítással tölteni.
A hatékonyság nálunk egyértelműen látszik, ugyanis a konyhai mosogatóba sima csapvíz érkezik, azt a csövet nem kötettük rá a hálózatra, mert a szűrt vizet fogyasztani nem ajánlatos. A zuhanykabinon egyértelműen csak a tusfürdő maradékai látszanak, és a csapok sehol sem vízkövesednek. A konyhában viszont gyakorlatilag naponta lehet ecetezni a mosogatótálcát és környékét.
Sajnos az a rossz hír, hogy az üvegfelületek idővel hajlamosak arra, hogy tartósan károsodjanak a vízkő és a szappanos lerakódások hatására. Emiatt nem érdemes halogatni a takarítást, minél előbb lekerül a felesleges víz és a szennyeződés az üvegfalról, annál jobb. Ez különösen lényeges akkor, ha nem felhős hatású üveget választottatok. Persze utóbbi esetén is számolhattok a mattulással, elszíneződéssel, ha nem tisztítjátok rendszeresen a felületet.
Az azonnali beavatkozás a legjobb, és ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy minden nap takarítanod kell a fürdőben, de azt igen, hogy a vizet el kell távolítani a kabinról. Erre a célra a legjobb egy mikroszálas kendő, vagy egy gumis ablaklehúzó. Ezek bármelyikét használhatod a takarítás során éppúgy, mint a gyors lehúzás, áttörlés alatt. Macerásnak tűnik, de valójában néhány mozdulatra van csak szükség és így megúszhatod, hogy a következő takarítás jóval hosszabbra nyúljon a tervezettnél.
A fertőtlenítés fontos része az otthoni higiéniának, nem csupán azért takarítunk, hogy esztétikus legyen az összhatás. A különböző zuhanytisztítókat érdemes legalább hetente egyszer ráfújni a kabinra, kicsit fennhagyni, majd áttörölni. Végül ajánlott lezuhanyozni az egészet – és persze szárazra húzni, vagy törölni a felületet. Nem kell, hogy ez a rutin méregdrága legyen, vagy éppen komoly vegyszereket használj, erre semmi szükség! Főleg nem akkor, ha rendszeresen takarítasz…
Én egy üres flakonba 20%-os ecetet töltöttem, és bátran mondhatom, az egyik legjobb vízkőoldóra és szappaneltávolítóra tettem szert.
A szórófejes üvegnek köszönhetően könnyű dolgozni ezzel a természetes folyadékkal. Még a makacsabb részeken is elég, ha az ecet mellett a szivacs durvább részét használom.
Sokan esküsznek a szódabikarbónára is, ami remek kiegészítője az ecetes tisztításnak és a zuhanykabinon is jó szolgálatot tehet. Tegyél kevés vizet egy adagnyi szódabikarbónához, hogy pépes masszát kapj, majd ezzel dörzsöld át a kényes felületeteket. Hagyd egy kicsit hatni, végül öblítsd át ecettel és a szokásos módon vízzel. Ragyogni fog!