A számunkra legelőnyösebb frizurát kiválasztani sokszor igen nagy kihívás, hiszen minden ember más, így a teljesen eltérő arcvonásokhoz különböző hajhosszúságok és formák passzolnak. A helyzetet megnehezíti, hogy minden életkornak megvannak a maga sajátosságai, így korántsem mindegy, a 40-es vagy éppen az 50-es éveinkben milyen külsőt részesítünk előnyben.
VIDEO Nagy éves horoszkóp 2025: így alakul az éved személyes és munkahelyi fronton
A különböző életkorokhoz eltérő frizurák illenek. Erre az ember csak akkor jön rá igazán, amikor már elér egy bizonyos kort, legalábbis szerintem. Míg a húszas éveimben voltam, szent meggyőződésem volt, hogy a világ összes nőjének popsit verdeső hajjal kellene szaladgálnia. Aztán amikor a húszas éveim végén anya lettem, rájöttem, hogy ideje lejjebb faragni a hajhosszúságomból, így lett középhosszú hajam. Bár még mindig csak a harmincas éveim elején járok, már látom, hogy mind édesanyámnak, mind az anyósomnak (akik az ötvenes éveiket tapossák) milyen jó választás a rövidebb, nyakig érő, illetve a kulcscsontot súroló hajtípus.
50 év felett sem kell elköszönjünk a dús hajkoronától, de érdemes jól átgondolni, mit választunk a kor függvényében, hiszen a kor előrehaladtával már más szabályok érvényesek az emberre. Persze mindig el lehet térni a megszokottól, és nem mondom, hogy ha valakinek 50 évesen is olyan sűrű és hosszú a haja, hogy még a Disney hercegnők is megirigyelnék, azonnal vágassa le, de azért jó mérlegelni és mindig érdemes szétnézni az aktuális – korunkra jellemző trendek között. Mert hogy vannak olyan unalmas és egyhangú hajformák, amik nagyon öregítenek ekkor, míg mások bombasztikus külsőt kölcsönöznek az embernek.
1. Egyenlő hossz helyett rakoncátlan átmenetek
Az egyenlő hosszúságra levágott haj akkor a legszebb, ha friss, üde és ápolt megjelenést kölcsönöz. Sajnos a kor előrehaladtával egy idő után egyre ritkább az ember haja, mivel veszít sűrűségéből és vastagságából. Így nem érdemes 50 felett a korábban említett – feneket verdeső, egy hosszúságú hajjal kísérletezni, főleg, ha egyenesre van vasalva. Unalmas hatást érhetünk el vele, ráadásul az életközepi korban lévő nőknél már egyáltalán nem divat.
Mindenképpen érdemes valamilyen játékosságot, egy-egy hullámot vagy göndör tincset belecsempészni a hajba, ezzel változtatva annak textúráján. A korábbi jellegzetes V-alak, tehát, amikor elöl rövidebb, hátul hosszabb a haj, szintén nem divat már ebben a korban, mert jobban látszik a hajszálak vékonysága, így kevésbé terjedelmes és dús összhatást érhetünk el. A rakoncátlan, tépett frizurával hajunk könnyűvé és légiessé válik, a gondosan megválogatott és levágott átmenetek ápoltságra utalnak, és kiemelik az arc előnyös és csodás vonásait.
Ami nem működik:
Ami jó választás:
2. Hátrafésült, feszülő hosszú haj helyett könnyed frufrus frizurák
Ha ápolt és dús, semmi gond nincsen a természetes hosszú hajjal, hiszen nagyon sikkes lehet 50 felett is. Azonban, ha a fej tetejére, egy copfba össze van fogva, ráadásul teljesen „hátra van nyalva”, rendkívül lelombozó tud lenni. Bár a feszes lófaroknak nagy előnye, hogy kevés karbantartást igényel, mégis, évekkel megdobja az ember korát.
Ráadásul, ha magas a homlokunk, és nincsen hozzá frufrunk, mellyel csodásan kompenzálnánk az összképet, nagyon riasztó megjelenést kölcsönöz egy nagyon szorosan hátra fogott frizura, hiszen nem keretezi megfelelően az arcot, így mindent láttat belőlünk, még azt is, amit nem feltétlen szeretnénk a világ orrára kötni. Ilyenek az apró bőrhibák, az arc egyenetlenségei és egyéb – bőr textúráját vagy arcformát érintő szempontok.
A cikk folytatódik, lapozz!