Így hat az IGAZI csirkehús a testedre

Így hat az IGAZI csirkehús a testedre

Címlap / Életmód / Táplálkozás / Így hat az IGAZI csirkehús a testedre

A csirkehús a világ egyik legegészségesebb tápláléka, a világ lakói a húsok közül ezt fogyasztják a legtöbben. Meglepő, hogy csak a 20. században fedeztük fel remek ízét és a szervezetünkre gyakorolt remek hatását.

VIDEO Év végi fejlődés horoszkóp: ez az, amit még idén kell megfejlődnöd

Az emberek világszerte a csirkehúst kedvelik a legjobban, ez a legnagyobb mennyiségben fogyasztott fehér hús. A csirkét kezdetben kizárólag a tojása miatt tartották, és csak a 20. század elejétől kezdték enni a húsát, főleg a II. világháború után. A legtöbb csirkét jelenleg Kínában, Oroszországban, az Egyesült Államokban, Brazíliában, Japánban és Mexikóban tenyésztik. Ma a világ hústermelésének fele baromfihúsból áll. 

Szín és minőség

Magyarországon a sárga bőrszínű csirkehús a legnépszerűbb. A sárga színt a szabad tartással, a kukoricával való táplálással érik el. A hús színe fehér és a halvány rózsaszín között mozog.

A szabad tartás eredménye inkább mélyebb sárga, míg az intenzívé inkább a fehér árnyalat. A fogyasztói igényekhez hozzátartozik a zsírmentesség, a finom rostú, puha, nem száraz hússzerkezet. Nyers állapotban, hűtve 2-3 napig, mélyhűtve 6-10 hónapig áll el.

Értékei

A csirke kiváló proteinforrás, még a nagy vágóállatoknál is több fehérjét tartalmaz. A csonttól és bőrtől megfosztott csirkemell, a csirkemellfilé egyharmada protein, ezenkívül tele van kalciummal, magnéziummal, cinkkel és vassal. Foszforból és káliumból is sokat tartalmaz.

Oldalak: 1 2 3

A cikk folytatódik, lapozz!

«Előző
1/3
Következő»
Kövesd a Bien.hu cikkeit a Google Hírek-ben is!