Bár az influenza és a közönséges nátha két teljesen eltérő betegség, megelőzésük mégis valahol egy tőről fakad: minél erősebb ugyanis az immunrendszered, és minél okosabban alkalmazkodsz az időjárási körülményekhez, annál nagyobb eséllyel kerülheted el őket. Összeállításunkban felelevenítjük a leghatékonyabb óvintézkedéseket!
VIDEO Év végi fejlődés horoszkóp: ez az, amit még idén kell megfejlődnöd
1/7 Póló, pulcsi, kiskabát, nagykabát
Ha a tested átfázik, esetleg izzadás után hideg éri, könnyen megfázhatsz, ez pedig legyengíti az immunrendszeredet és egyéb szezonális vírusokra is hajlamosabbá tehet. Ha kicsit bosszúsan emlékszel vissza azokra az időkre, amikor a szüleid szinte hóembernek öltöztettek – legalább két pulcsira adták a dzsekidet –, jusson eszedbe: a réteges ruházkodásnak mindig van értelme! Érdemes egy pamut anyagú atlétát vagy topot húzni a felsőd alá a leghűvösebb napokon.
Az alsó rétegeknél kerüld a műszálat, amennyire lehet – pulóvernél és kabátnál azonban jól jön, mert
bizonyos fajtái kiválóan tartják a hőt. Szabadban történő sportoláshoz szerezz be direkt e célra gyártott darabokat, megérik az árukat!
A közvélekedésben elterjedt, hogy „megfázni” a hidegtől lehet. Ez azonban tévedés: valójában mindig kórokozók miatt lép fel a probléma – más kérdés, hogy az immunrendszered az alacsony hőmérséklet és a mostoha időjárási körülmények miatt valóban legyengülhet, így a tél közvetetten kedvez a meghűlésnek.
Amennyiben a gyakran érintett felületeket rendszeresen fertőtleníted – például a telefonod, a billentyűzeted, az íróasztalod és a kilincseket, jelentősen csökkentheted a fertőzés veszélyét.