A legtöbben, ha visszagondolunk azokra az évekre, amikor tinik voltunk, hamar arra a következtetésre juthatunk, hogy a szüleinknek nem volt egyszerű velünk, és mi magunk is számos kihívással, nehézséggel szembesültünk a felnőtté válásunkig. De mégis mihez kezdjünk, amikor mi magunk válunk szülővé, a gyermekünk pedig a kamaszkorba lép?
VIDEO Nagy éves horoszkóp 2025: így alakul az éved személyes és munkahelyi fronton
Egy ötgyermekes anyuka, Trisha Daab több olyan tippet is elárult, ami neki remekül bevált. Trisha Daab két gyermek édesanyja és három gyermek mostohaanyukájaként az elmúlt húsz évben rengeteg időt töltött éppen tini gyerekei nevelésével, ami sok mindenre megtanította. Tapasztalatait pedig meg is osztotta a Business Insider felületén. Bár egyénileg nagyon eltérő lehet, kinél mi válik be, alapnak nagyszerű lehet a tanácsai mentén támogatni a tiniket.
1. Előbb az uzsonna, aztán a kérdések
Trisha szerint talán a rövid ebédidőnek, talán az uzsonnázási idő hiányának, esetleg a növekedésnek tudható be, de a tizenévesek folyton éhesnek tűnnek. Így amikor egy hosszú nap végén felveszi a tinédzser gyermekeit, mindig ad nekik valamilyen harapnivalót az autóban. Csak utána kérdezi meg őket a napjukról, a házi feladatukról vagy a vacsoráról. Ugyanis tapasztalatai szerint egy éhes gyerekkel bizony nehezebb beszélni.
2. A zene beszélgetésindító lehet
Trisha szerint ha a gyerekek túl fáradtak ahhoz, hogy beszélni kezdjenek, érdemes egy általuk összeállított lejátszási listát elindítani, vagy egy Spotify mixet bekészíteni az autóba. Ezután érdemes érdeklődni, kérdéseket feltenni, mint például: „Hol hallottad először ezt a dalt?”, vagy „Van más dal, amit szeretsz?”, majd jó eséllyel arra is rátérhetünk, hogy a barátaik is szeretik-e ugyanazt a zenét? Így szépen lassan megismerkedhetünk a barátaikkal és azzal, amit a nap folyamán csináltak.
3. Fontos nyitni a tinik új szokásai felé
Manapság a középiskolákban általában több szakkör, klub, sportág közül lehet válogatni, amik Trisha szerint az iskolán kívüli tevékenységeikre is kihathatnak. Mindegy, hogy a gyerekeket a foci, a színház, a főzés vagy éppen egy zenekarban való részvétel érdekli, fontos, hogy a szülő lehetőségei szerint támogassa benne. Ha például a gyermeke fellép, akkor vegyen részt az előadásán, ha pedig az iskolában készítettek valamilyen finomságot, azt miért is ne lehetne otthon, együtt is elkészíteni?
A cikk folytatódik, lapozz!