A tavaszi óraátállítás 4 pozitív és 4 negatív hatása a testedre

A tavaszi óraátállítás 4 pozitív és 4 negatív hatása a testedre

Címlap / Életmód / Egészség / A tavaszi óraátállítás 4 pozitív és 4 negatív hatása a testedre

Beköszöntött a tavasz, ezzel pedig egyidejűleg március 30-án sor kerül az óraátállításra is. Ebben az évszakban hajnali 2-ről 3-ra kell átállítani az órát, aminek köszönhetően délutánonként később megy le a nap mostantól. Már hosszú évek óta vitatják, szükség van-e egyáltalán az óraátállításra, ám egyelőre Magyarországon még nem törölték el; most viszont eláruljuk, ez az egy órányi átállás milyen pozitív és negatív hatással van a szervezetedre.

VIDEO Halak csillagjegyűként ezekre számíthatsz párkapcsolatban a többi csillagjegytől

Az óraátállítás pozitív hatásai

1. Boldogabb leszel.

Egy felmérés szerint a depressziós esetek száma megnövekedett azután, hogy novemberben sor került az óraátállításra, és korábban kezdett el besötétedni. Épp ezért nagyon sokat számít az, hogy a tavaszi szezonban még egy napsütéses órát nyerünk, amit a szabadban tölthetünk délután a munkát követően.

2. Könnyebben lefogysz.

A téli szezonban nagyon kevés D-vitamin jut a szervezetünkbe, hiszen a nap ritkán süt ki, ha pedig mégis, ebben az időszakban mindig a munkahelyünkön vagyunk. Amikor pedig elindulunk haza, már sötét van, így szinte alig érintkezünk közvetlenül a D-vitaminnal. Az óraátállítás erre is lehetőséget biztosít, ez a vitamin pedig a fogyásban is nagyon fontos szerepet játszik.

3. A szemeid hálásak lesznek.

A téli szezonban ugyanis gyakran ki vannak téve a fluoreszkáló fénynek, ami számos irritációt okozhat, kezdve a vörös szemtől egészen a szárazságig. Az óraátállítás leveszi a terhet a szemeidről is, hiszen sokkal tovább lesz világos.

Oldalak: 1 2 3

A cikk folytatódik, lapozz!

«Előző
1/3
Következő»
Kövesd a Bien.hu cikkeit a Google Hírek-ben is!